No voi teidän kanssanne, tulin lukeneeksi ketjun *Mitäs me ihanat eläkeläiset*,...sen pirteän otsikon vuoksi.
Älkää nyt hyvät ihmiset ajatelko minun kummittelevan nimettömänä, silloin kun muut kiireet vievät aikani. Tämä asuinalueen muuton ja kesän myötä, on tullut irroitauduttua taparutiineista, joihin on kiva taas myöhemmin palata, kun maltan.
Kun oman kotini saan mieleiseeni kuntoon taas, on aikaa ajatella palstaystäviäkin ( joita kaipaankin ajoittain) ja uusia aihealoituksia.
Iloiset terveiset vaan kaikille kesää viettäville, ja aktiivisille palstaa ylläpitäville kirjoittajille!
Palstakirjoittajille terkkuja
2
<50
Vastaukset
- ullamirjami
Voi kun kuitenkin jaksoit lukea sen Aloituksen --niin tein minäkin -- nyt en muiata tuliko sinne mitään sanottua .
Itsestäni varmaankin -- kun tunnen itseni parhaiten ,
Onhan meitä moneksi . Ja kaikilla on se oma tyylinsä, Jos "tässäiässä " yrittä vaihtaa pesoonaa , eise enään onnistu - Voi olla, että nuorena kaikenlaiset elämän tapahtumat , hyvät ja huonot , ne voi vaikuttaa " kehittävästi --toivon
Ja lapsena annettu ohje , Minunkin äiti sanoi . aika usein "kyllä maaima opettaa."
Olen ollut sellainen omapäinen --mutta kuitenkin Kuopus joka sai kaiken tarvittavan , . ja ohjeet .
Nuorena kysyin paljon Äidiltä ohjeita -- Menin naimisiinkin liian aikaisin --mielestäni Lapsikin tuli meille heti vuodenpäästä , vaikka tunsimme jo lapsesta asti mieheni kanssa .Vaikka huomas minut vasta sotaväestä tultuaa, oli sielä pikkusenkauemmin kun oli Sotilassoittokunnan oppilaana .Ja minustakin oli tullut NAINEN .
Nykyään on nuoriso paljon valmiimpaa omaan elämään .
Kiitos terkuista Sini-Sirkku -- hyvä kun olet saanut jo kutakuinkin asuntosi kuntoon . Nyt vaan koitat tottua uusiin paikkoihin -- kyllä ne ,kodin paikat pian tunnet omiksesi . Hyvää terveyttä sinulle ja iloista mieltä . - sinisirkkueikirj
Kiitos samoin hyvää terveyttä ja jatkoa itsellesikin, oletkin nyt yksin Jerry Cottonin jälkeen, vaan onhan Sinullakin suku siellä lähellä.
Viihtynyt olen kyllä, muutto kävi melko tuskattomasti, työtä toki on riittänyt järjestelyissä :D Tänään sain valitsemani maton kotiin kuljetettuna Ruotsista, mainio tuo nettishoppailu, kun voi selata löytääkseen mieleisiä malleja.
Omatoiminen haluan mieluimmin olla, lasten lomaillessa en halua rasittaa toiveillani heitä, vaan odottelen "remontti Reiskaa" mieluimmin elokuun alussa.
Nyt onkin koti-ilta meneillään, suihkuun aion mennä ja istua senjälkeen katsomaan illan filmiä.
Mukavaa jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696