World Child News toimittajalle haastattelua antoi Joni poika, joka kertoo mitä tulevaisuus tuo.
J: Ihminen tekee lentävän lautasen ja jokainen lapsi pääsee lentämään sillä, minne haluaa. Minun ei tarvitsee mennä kauppaan kun lautasessa on sellainen kostea huone, josta voi poimia vihanneksia ja ruokaa, jota syödään....
WCN: Mistä sinä tietosi keksit?
J: Minä olen saanut ne korkeammilta valo olennoilta.
WCN: Osaatko kuvailla heidän ulkonäkönsä?
J: Heillä on valkoinen tukka ja uniformu, siniset silmät ja ovat kauniita
WCN: Eli tulevaisuudessa jokainen on omavarainen. Ketkä kaikki sitten lentävät lautasilla ja minne? Miksi ei voi elää puutalossa ja kasvattaa maata?
J: Teknologinen kehitys menee eteenpäin ja ekologisesti ja kosmosevolutiivisesti on edullisempaa, että olisi lentävä lautanen. Se ei saastuta luontoa ja pääsee tutustumaan muihin maailmankaikkeuksiin. Maan ihmiselle on neuvottu Perheyhteiskuntaa, jossa lapset ja vanhemmat asuvat yhdessä.
WCN: Perheenä yhdessä koko ajanko?
J: Koko ajan. He kasvavat ja oppivat yhdessä ja heillä on sellainen yleisparantajatyökalu, eli sellainen lasertykki, jonka taajuuksia vaihtelemalla pääsee eroon sairaudesta kuin sairaudesta. Parantaa voi itse. Ohjeita saa keskustieto....
WCN: Anteeksi, Joni, sanoitko todellakin, että parantaa voi itse? Sehän olsi ollut mullistavaa ihmiskuntamme silmällä pitäen, kun ajattelee kuinka paljon menoja syntyy sairaaloiden ylläpitämiseksi ja kaikenlaisia kipuja ihmisillä.
J: Joo, ja kaiken tiedon kuinka laitetta käyttää saa keskustietokoneelta, jolla voi olla yhteydessä toisiin samanlaisiin lentäviin lautasiin. Lisäksi tietokoneessa tulee olemaan valmiita ohjelmia, jotka tietävät mitä tehdä.
WCN: En todellakaan tiedä, että jos minulla olisi lentävä lautanen, niin minne minä lentäisin sillä?
J: Tämä on tärkeä kysymys, mitä kysyit. Valo olennot ovat paljon kiinnostuneita tästä itsekin ja haluavat että ihminen miettisi erityisesti tätä kysymystä. Jokainen perhe joka elää laivakodissa ajattelee ensisijaisesti, mitä hänen täytyy olla ja mitä tehdä. Valoolennot tahtovat, että perhe opiskelee sitä itsenäisesti, että lapset ovat samanveroisia ja tärkeitä perheen jäseniä. Lasten pitää saada kasvaa yhdessä vanhempien kanssa, silloin heistä tulee onnellisia, eivätkä he sairasta mitään.
WCN: Ihmiset elävät pieninä ryhminä omissa perheissään. Onko silloin maapalloa olemassa vai tapahtuuko jokin luonnon katastroofi?
J: En osaa sanoa kuinka paljon, ehkä ei tapahdu....mutta valoolennot haluavat ihmisten pitävän hyvää huoltaa maa planeetasta. On löydettävää jo nyt paremmat luontoa säästävät ratkaisut.
WCN: Kiitos haastattelusta.
J: (hymyilee)
Alla Rauhanen
World Child News
Joni pojan tulevaisuus profetia
WorldChildNews
0
53
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?56849- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255683Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10680Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58644Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol72609