Persut rikkaiden asialla!

12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei saatana! Älyttömin lakimuutos ikinä! Taas köyhää kyykytetään.

Äänestä
  • Et ole kuullut kuinka vasurit ovat laittamassa sinun rahojasi, joita tarvitaan kotimaassa kreikkaan?

    Äänestä

  • suhteellisuudentajua kirjoitti:

    Et ole kuullut kuinka vasurit ovat laittamassa sinun rahojasi, joita tarvitaan kotimaassa kreikkaan?

    Luulin, että persut sinne nyt rahaa pistää kun ovat hallituksessa? Vaikka tosin ennen vaaleja lupasivat, että näin ei tule tapahtumaan, jos ovat hallituksessa. Mutta kerrankos sen takin voi kääntää. Ja sama käännös uudelleen ja uudelleen kun vauhtiin on päästy.

    Äänestä

  • Kääntääkääntää kirjoitti:

    Luulin, että persut sinne nyt rahaa pistää kun ovat hallituksessa? Vaikka tosin ennen vaaleja lupasivat, että näin ei tule tapahtumaan, jos ovat hallituksessa. Mutta kerrankos sen takin voi kääntää. Ja sama käännös uudelleen ja uudelleen kun vauhtiin on päästy.

    Älä kirjoita paskaa. Tuossa vasureiden li Andersson itkee kun persut eivät jakaneet Kreikkaan tarpeeksi rahaa

    http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015071320031384_uu.shtml

    Äänestä



  • Taloustohtori kirjoitti:

    Tuossa sulle vähän totuutta Kreikan tilanteesta. Tämä voi kyllä mennä persulta ns. yli hilseen, niinkuin heiltä talousasiat yleensä menevät :

    http://m.taloussanomat.fi/jan-hurri/2015/05/06/nyt-sen-sanoo-ministerio-ekp-ja-euro-ovat-kriisin-syypaita/20155713/12

    Kuinka helvetin tyhmä sä olet jos et ole tajunnut persujen jo alusta lähtien haluavan kreikan ulos eurosta?
    Soinihan on jo alusta lähtien syyttänyt euroa kreikan ongelmista. Eikö monta vuotta sitten Soinin lausuna viisaus kuinka kuinka sama lakki ei sovi eri hedelmille auennut noin tyhmässä päässä?

    Äänestä


  • ghvvv kirjoitti:

    Mitä sekoilet? Tottahan persu on aina vihervasureita rehellisempi.

    Jos Soini OIKEASTI vastustais rahan jakamista Kreikkaan, niin se ottais tuon Saarakkalan kannan asiaan. Mutta kun ei.

    Äänestä

  • Gurikka kirjoitti:

    Jos Soini OIKEASTI vastustais rahan jakamista Kreikkaan, niin se ottais tuon Saarakkalan kannan asiaan. Mutta kun ei.

    Ei kukaan ole OIKEASTI noin tyhmä. Sinä vaan trollaat. Eihän koko asiaa ole edes päätetty vielä.

    Äänestä

  • trollinruokkiminen kirjoitti:

    Ei kukaan ole OIKEASTI noin tyhmä. Sinä vaan trollaat. Eihän koko asiaa ole edes päätetty vielä.

    Kyllä voi ja myös on. Ei nämä persujen patologiset vastustajat ole mitään penaalin terävempiä kyniä.

    Äänestä

Taitaa tämän ehdotuksen tekijä yrittää vähän miellyttää rikkaita. Ei siinä mitään pahaa, mutta kun tavallinen suomalainen tästä kärsii. Köyhälle pienikin sakko tuntuu isolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ElämänKevätt kirjoitti:

Se on hienoa olla herra:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/ministeri-lindstrom-harkitsee-kattoa-rikkaiden-jattisakoille/2086177

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu