Ottaa päähän ku joka päivä saan kuulla että pitäis aikuistua ja ottaa vastuuta ja lässyn lässyn mutta nyt ku olisin kerranki tekemässä jotai omin päin nii ei se nyt kelpaakaan.
Mul loppu peruskoulu keväällä ja sain vanhemmilt, kummeilt ja sukulaisilt melkee 700 euroo. Nyt ajattelin tuplaa sen lähtemäl Haaparantaan nuuskaostoksille :D Saisin omat nutut ilmaseks ja sit möisin frendeille ja tienaisin hyvin sil. Todennäkösesti saisin 500 sijotuksel melkee tonnin. Yks kaverin kaveri joka on 32 on lähössä sinne täs kesän aikana ja lupas että sille on ok jos lähen mukaa. Mut nyt porukat kieltää lähtemästä. En tietenkää voi sanoo niille että oon menos ostaan nuuskaa koko lahjarahalla xD Ni sanoin vaan että mentäis roadtripille mut on kuulemma epäilyttävää ja vaarallista ja lässyn lää. Mä oon parin vuoden ajan ostanu nuuskaa tolt kaverin kaverilta ja se on iha mukava ja luotettava jne eikä me oltais edes kauaa, ajettais sinne Haaparantaa sen autol, oltais siel yötä ja ajettais takas seuraavana päivänä.
Sanokaa ny joku hyvä neuvo et mitä mun pitäis sanoo noille porukoille et ne päästäis lähteen?
Miks aina just päin vastoin?
nuuska-vtun-muikkunen
1
127
Vastaukset
- snus
totta kai sä lähet sinne haaparantaa, sun rahat ja sun asia mitä niil teet. ja kyl 16v voi olla yhen yön poissa kotoa???? ite lähtisin heti jos ois tilaisuus! koht tulee riparimassitki mut en tunne ketää jol ois auto ja kortti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3751874Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111708Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411338Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51940Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.72912Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402898Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32724Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68688- 54688
- 63683