Toivotko tulevasi isäksi?

Jaettuvanhemmuus

Etsin fiksua, mukavaa ja kivannäköistä miestä, jolla on toive tulla isäksi ja (mahdollisesti) jakaa vanhemmuutta ilman parisuhdetta, ja jolla on oma elämä kunnossa. Homo tai hetero, sillä ei ole väliä. Toimiva keskusteluyhteys asian liepeiltä näin ensi alkuun, meilitse yhteys [email protected]

Olen akateeminen, terveellistä elämää viettävä, kiva ja reipas sinkkunainen pääkaupunkiseudulta. Kummilapset ovat rakkaita ja lähellä sydäntä mutta se ei vielä riitä. Haluan biologisen kellon tikittäessä ainakin yrittää saada oman lapsen.

4

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taitaa-olla

      Onko joku sienenlinko laittanut provon houkuttelemaan muita? Pitäis saada paskaa jakoon.

    • OnneaEtsintään

      onnea etsintään! :) löysin luovuttajan täältä, eli mukavatkin miehet lukee tätä palstaa! Ole tosi vaativa miehen suhteen, sillä joudutte olemaan tekemisissä koko lopun elämänne, ja altistat lapsesi kyseisen tyypin olemassa ololle. Hiljaa hyvä tulee :) itse oon tykännyt ainoan vanhemman roolista, kun saan tehdä kaikki päätökset yksin, muuttaa halutessaan toiselle paikkakunnalle, eikä tarvitse sopia säännöistä tai tapaamisista muiden kanssa, saati sopia elatusmaksuista ynnä muista.

      Tsemppiä hakuun!

      • Vedä-käteen

        Vittu sinä olet näitä samoja runkkareita. Tuollaisten toimesta kusen polttamia pikkareita katoaa jopa omilta äideiltänne.


      • Neitipiipittää
        Vedä-käteen kirjoitti:

        Vittu sinä olet näitä samoja runkkareita. Tuollaisten toimesta kusen polttamia pikkareita katoaa jopa omilta äideiltänne.

        Ristus mikä ääliö taitaa rassata asia ettei ole aiemmin huomannut sivustoa!?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      251
      2469
    2. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      29
      2108
    3. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      1531
    4. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1515
    5. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      61
      1371
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      74
      1210
    7. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      43
      1065
    8. Pidätkö kaivattuasi

      Haluttavana? Miksi erityisesti?
      Ikävä
      68
      1059
    9. Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen

      Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm
      Maailman menoa
      315
      1043
    10. Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?

      Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel
      Ikävä
      36
      1011
    Aihe