Moi! Huomasin että Myyntiturva (Vuokraturvan tytär) etsii mol.fi-sivuilla koko ajan välittäjiä. Tässä on muutaman kuukauden aikana ollut useampi ilmoitus. Miksi?
Onko firma niin kauhea, etteivät ammattilaiset halua mennä ko firmaan? Ainakin jokunen vuosi sitten Vuokraturvasta oli menossa keskusteluketju, jossa välittäjiä varoitettiin menemästä sinne töihin. Onko homma edelleen sama kuin silloin, 60 tunnin työviikot ja 2000 euron palkka?
Vuokraturva/Myyntiturva etsii koko ajan välittäjiä
2
271
Vastaukset
- PelkäätköTöitä
En tiedä kyseisestä firmasta, mutta yleensä tuommoiset koko-aika-haku-jutut viittaa aika lailla provisio palkkaan. Provision palkka taas on se, että jos osaat homman niin työtunnit voi olla mitä vain ja palkka sen mukainen. Provikalla joku voi tehdä 30h viikossa ja saada 2ke / kk ja joku toinen voi tehdä sen 60h/viikko ja saada 2ke/kk. Provikkaa saavat tekee helposti itsenäistä duunia, joten ei kauheasti kerro välttämättä työpaikasta (työyhteisön kanssa ei ole välttämättä kauheasti tekemistä), jos palkka tulee ja ylempi pomo on ok, niin homma voi toimia hyvin vaikka kollega puhuis potaskaa selän takana (kollega voi olla tyyppi, jota et näe kuin jossain palaverissa kerran kk tai vuodessa).
- Dhtedf
Mun entinen pomo on ex Vuokraturvalainen. Hänestä tekisin sen johtopäätöksen, että firmassa on todellakin jotain outoa. Muija on umpikiero valehtelija, joka ei kestä tippaakaan eriäviä mielipiteitä tai itseään pätevämpiä alaisia. Korkkasin kuoharin kun pääsin eroon. Hän on siis talouspuolen ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918