Onko realistista päästä nykyaikana toimittajaksi? Ensin pieneen lehteen sitten pikku hiljaa ura urkenee?
Toimittajaksi
toimittajaksi
4
105
Vastaukset
- PalkattaKyllä
Voit päästä lehteen, jos maksat. Hyvällä tuurilla saat tehdä työtä ilmaiseksi.
- työtöntoimittaja
Valitettavasti tilanne on tämä. Ei kukaan halua maksaa työstäsi mitään, toimittajia on koulutettu liikaa ja sosiaalinen media on tehnyt kaikista ns. toimittajia, jotka eivät halua maksaa ammattilaisten tekemistä jutuista netissä yhtikäs mitään.
- Herää
Printtilehdet on historiaa. Ne kuolevat kaikki.
- kdfkskf
Freelancerina voi toisaalta pärjätä ihan hyvin sitten, kun on käyttänyt vuosikausia verkostojen rakentamiseen, tehnyt työnsä erinomaisesti ja on käynyt kohtuullinen säkä silloin tällöin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5011887Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3791576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181367- 113972
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11764Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763