Kyseessä mies nimeltä ELO.
Porvoolaiskansanedustajan sotilasarvo
12
<50
Vastaukset
- Bastellum
Kannattaa kysyä avatun B:n miehiltä, tietävät enemmän, kuin heidän itsensä kirjoittama laki sallii.
- Mitävittukysyyhän
Mistä lähtien ELO on ollut kansanedustaja?
- Elonen
Onhan Simon Elo kansanedustaja. Onko hän Porvoolaisen perusuomalais vaikuttajan Juha Elon poika? En usko ettei hän olisi suorittanut varusmiespalvelusta kun edustaa PS, eri asia jos olis Vihreä heitä ei isonmiten Suomen puolustaminen kiinnosta:
- jeejeejeesukset
Ai, nyt onkin puhetta Simonista, tästä kristillisdemokraatista, joka vaihtoi heti puoluetta, kun huomasi, että rasismilla pääsee herrahissiin, eikä jeesuksella.
- elonen
Onko hän ollut kristillisten edustaja? 2010 hänet valittiin ainakin jo PS nuorten puheenjohtajaksi.
- jeejeejeesukset
Muistaakseni 2008 vaaleissa on jeesusten listoilla. Hyppäsi heti sen jälkeen persukseksi.
- jeejeejeesukset
Muistaakseni vuoden 2008 vaaleissa oli jeesusten listoilla, mutta hyppäsi heti persuksien leiriin, kun huomasi, että siellä on nostetta.
- elonen
Etunimet Simon Jakob Benjamin tietysti viittaa vahvasti kristillisiin mutta tiedä häntä sitten.
- ei-hullumpi
Elon mukaan Suomen asevelvollisuusjärjestelmän täytyy tarjota jokaiselle miehelle ja naiselle mielekäs palvelustehtävä. Hän uudistaisi siviilipalveluksesta poikkeusoloihin soveltuvan kriisinhallintayksikön, joka normaalioloissa voisi toimia esimerkiksi terveydenhuollon piirissä. Elon mukaan "siviiliipalveluksen tulisi jo tasa-arvon vuoksi olla pakollinen myös naisille". Vaalikoneessa Elo on todennut, että "yleisen ja yhtäläisen asevelvollisuuden tulisi tarkoittaa kummankin sukupuolen velvollisuutta".
- simon_jeesustelija
'Vaalikoneessa Elo on todennut, että "yleisen ja yhtäläisen asevelvollisuuden tulisi tarkoittaa kummankin sukupuolen velvollisuutta".'
Aika jännä vaatimus Simon Elolta, joka ei ilmeisesti itse ole suorittanut muilta vaatimaansa asevelvollisuutta. Asiaa selvitettyäni en ole löytänyt mistään minkäänlaista mainintaa Elon sotilasarvosta. Taitaa olla niin, että pikkupersu harrastaa isompien persujen tapaan kaksinaismoraalia. - pönttöylivääpeli
Sivari se on Olli Immonenkin. Ei niillä taidoilla Suomea puolusteta.
- pönttöylivääpeli
Mikaelan sotilasarvo on hellavääpeli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733