Suuri kiitos poliisipartiolle.

Ku olette saanneet jo 10 kerran ajokortittoman hepun kiinne verekseltään.aivan mahtavaa toimintaa.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Markkinakahvit ja kiitkset poliisipartiolle ku saitte HPMK jusserossa n 30 vuotiaan naiskuskin kiinne verekseltään auton ratista. erittäin hyvää duunia.

Äänestä

Aika vaatimatttomat saavutukset, lukuisat muut rattijuopot,kaaharit ym pääsi jälleen kuin koira veräjästä.

Äänestä

Todella hyvä asia.kun partio saa 1 kännikuskin kiinne.

Äänestä

Ny jäi käpälälautaan 20 neitokainen 14 krt kortitta ajosta.ja taas kivelän suunnilta.voi voi .kyll lädytkin osaa lakia kiertää.ja rattiakin kai?

Äänestä
  • Allun parempi puolisko jäi välillä kiinni.

    Äänestä

Huopamäellä päästelee kanssa yksi kuski ilman korttia. Auto vaihtuu joka viikko niin poliisi ei pysy perässä.

Äänestä

Kyllä poliisi on ja pysyy perässä.muttei saa kiinne rosmoa ........................vielä?

Äänestä

HPMK rattarinainen oli kamalassa käniss autolla gruisaileen .tosi hyvä ku pollaripartio nappas ladyn kiinne.kertakaikkiaan loistotyötä.

Äänestä

kysyyjavastaahän

Äänestä

huopamäen mies pitää poliisia pilkkanaan:)))))))

Äänestä

Muistakaa soittaa 112 ku havitsette rattarin,auton tiedot,malli,väri,rek,ja ajosuunta,sit vaasaan 112 soitto,toimii hyvin,

Äänestä

Taitavat poliisipartiot tekevät ansiokasta ja kunnon kenttävalvontatyötään. rosmot linnaan .mars.mars.

Äänestä

Hyvä kun poliisi näkyy ja toimii.

Äänestä

Onkohan sama tummahiuksinen hoikka henkilö.joka valkoisessa takissaan pyörii redbiken kulmilla?? mitähän puuhastelua on tekeillä sielläkin.

Äänestä

Eipä oo viä saanu kii, on nii monast jo tullu ajettuu, erittäi hyvää tuurii ollu.

Äänestä

rattijuopon käräytyksestä pitäisi tulla yhteiskunnalta palkkio. Loistavaa työtä poliisilta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KIvelänHALVARIKO kirjoitti:

Ku olette saanneet jo 10 kerran ajokortittoman hepun kiinne verekseltään.aivan mahtavaa toimintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu