Nikon Coolpix l120

nikoncoolpixl120

Tollasta kameraa harkihen järkkärin rinnalle. Kokemuksia?

Käytettynä löysin, myyjä pyytää 60e, "pakettiin" sisältyy itessään kamera, linssinsuojus, usb kaapeli sekä kameralaukku.

Teenkö paskat kaupat, jos tuon ostan?

5

1676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käki_Äimä

      Tulikohan tuohon kijrotsvihre vai ymmärsinkö jotain väärin? Vai käyttääkö jotkut oikeesti DSLR-järjestelmäkameralta näyttävää superzoomia järjestelmäkameran kanssa? Ihan uutta minulle, jos näin on.

      • nikoncoolpixl120

        Nyt en älynnyt.. :D jos tarkotat tota järkkärin rinnalle lausetta, niin olisin voinu mutoilla paremmin. Siis, kun en järkkäriä jaksa aina raahata matkassa,ku on sen verran iso, niin mietin ostavani tuon nikonin kameran sellaseks "kokoajan matkassa" kameraksi. :D


      • niinmutkuntota

        Eikös tuossakin ole sama vika? Tuohan on suunnilleen järkkärin kokoinen. Tai no onhan niitä järkkäreitä isompiakin, kaikkine varusteineen ja isoja objektiiveja, valovoimaisia telejä tms. jos tavallisesti raahaa mukana, niin sitten varmaan tuokin voi tuntua pieneltä. Mutta miksei sitten vaikka oman merkin pikku kroppikennorunko jollain pienellä objektiivilla, jollainen jo ehkä löytyykin omasta valikoimasta. Paremmin varmaan laatukin miellyttäisi sen ison järkkärin jälkeen tottunutta silmää.


      • nikoncoolpixl120

        En halua sellasta "perus kameran" näköstä. Tottunu selaseen isoon, mutta tuo on vähä turhankin iso raahata aina mukana.

        Mutta asiasta kukkaruukkuun, ne jotka omistaa kyseisen kameran, kokemuksia ois kiva kuulla. :)


    • Canonisti_minäkin

      Täytyy myöntää, etten näe mitään järkevää syytä ostaa moista. Neljä vuotta vanhaa superzooooomitekniikkaa. Jos hakee järkkärin rinnalle pienempää kameraa, niin Nikonilla on lähinnä A-malli, jonka laatu on riittävä. Sen heikkous on erikseen ostettava etsin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5776
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3791
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3323
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      12
      2758
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2222
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2167
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1906
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      18
      1505
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1362
    10. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      25
      1233
    Aihe