Humanitäärinen työ

Hei, olisin kiinnostunut humanitäärisestä työstä. Valmistuin jo ylioppilaaksi viime keväänä. Miten minun pitäisi toimia että pääsen sellaiseen ammattiin/korkeakouluun/yliopistoon jne. Minulla on ylioppilastutkito ja olen keskitasoa eli M tienoilla olen.
Olisi niin kiva jos löytyisi joku tie.
1126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valtiotieteelliseen tai sitten tietyn alan asiantuntijaksi, esim. lääkäri, logistikko, sairaanhoitaja, rakennusmies (leirejä rakentamaan). CMC:n kautta lähtee osa suomalaisista, osa SPR:n. Voisit katsoa SPR:n nuorisodelegaattikurssia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua19874 kirjoitti:

Hei, olisin kiinnostunut humanitäärisestä työstä. Valmistuin jo ylioppilaaksi viime keväänä. Miten minun pitäisi toimia että pääsen sellaiseen ammattiin/korkeakouluun/yliopistoon jne. Minulla on ylioppilastutkito ja olen keskitasoa eli M tienoilla olen.
Olisi niin kiva jos löytyisi joku tie.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu