Läppärissäni oleva Windows 8.1-käyttöjärjestelmä alkoi eilen illalla jumittelemaan oudosti. Pikakäynnistyksessä olevien kuvakkeiden eikä työpyödällä olevien kuvakkeiden klikkaaminen ei onnistu ja lisäksi jos nyt edes satun saamaan esimerkiksi Internet Explorerin auki, osoitekenttää eikä ikkunan pienennys-, suurennus- ja sulkemisnappuloita pysty painamaan.
Koneeseen ei ole tehty muita muutoksia viime aikoina muuten kuin että olen asentanut uusimmat Windowsin päivitykset ja päivittänyt mahdollisimman monen ohjelman uusimpaan versioon.
Nyt kone ajaa diagnostiikkatestejä (katson, löytyisikö sieltä mitään merkityksellistä informaatiota). Läppäri on HP Envy 15-j035eo, jossa on 8 gigatavua RAMia, 750:n gigatavun kovalevy ja i7-4700MQ -suoritin.
Windows 8.1 jumittelee
laurix
3
<50
Vastaukset
- kokeiletätä
Kokeile palautuspisteeseen palausta.
- vapuloinen
Vikaa on.
- laurix
Vika oli - yllättävää kyllä- tälläkin kertaa näytön ja tuolin välissä. Tehtävienhallintaa tutkailemalla selvisi, että eräs järjestelmäprosessi kirjoitti levylle / luki levyä sellaisella vauhdilla, että levyn käyttöaste oli tapissa, joka puolestaan aiheutti sen, etteivät pikakäynnistyksen / työplydän kuvakkeet vastanneet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743