maltan loma

kenraali999

No nyt tuli nähtyä niin kehuttu Malta! Voihan helvetti mikä paikka ei enään koskaan! Viina tietysti baaris halpaa, mutta hotellilla kun käy syömäs ja on täys hoidon maksanu jopa vesi piti maksaa ja muut juomat! Hotellin kylpyhuone homeessa! Käytiin jopa pari kertaa desifioimassa mut sama haju kokoajan! Kyllä vain suosittelen että Turkki on euroopan halvin matkakohde!

2

1623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaltaonIN

      Tuo on joko maksettu kommentti tai sitten tiellesi sattui poikkeuksellinen tapaus ja hotelli!

      Itse olen Maltalla ollut kolme kertaa, enkä voi valittaa mistään asiasta. Tokihan Turkissa on halvempaa, mutta niin on sitten laatukin heikompaa, aivan kaikessa.

      Malta on historiallinen kohde, joka kuitenkin omaa loistavan tarjonnan moderniakin elämää arvostavalle. Rantoja löytyy tarpeeksi, samoin puuhaa ja katseltavaa koko perheelle.

      Lue ja vakuutu itse Maltan maineesta lomakohteena suomeksi sivustolta:

      http://malta24.net/fi/etusivu

    • maltaopas

      Ihmeellinen keskustelunavaus tosiaan. Maltahan on upea kohde! Tietty jos vaan pysyttelee halvimmassa hotellissa turistialueella, niin voi saada tuollaisen kuvan. Tässä toinen sivusto, jossa paljon hyviä vinkkejä Maltan-matkalle:
      http://kerranelamassa.fi/malta-matkailu/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3440
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      2986
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      61
      2454
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2350
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      53
      2270
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2245
    7. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2227
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2159
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1586
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1584
    Aihe