APUA!! miten saadaan marsulta purua pois korvan sisältä?? siis se puru on siinä korvakäytävällä siinä alla että kun katto ylhäältä päin korvan sisään niin siellä on purua.. miten saamme sen pois??!
Marsulla purua korvassa?
etanakilpikonna
3
87
Vastaukset
- kuis.olis
Pinseteillä? Jollei onnaa ilman, että ruhjotte marsun korvaa, niin se on lähdettävä eläinlääkäriin.
- kille6
Huuhtele koiran korvanhuuhtelu nesteellä, kokeile pyyhkiä vauvan kosteuspyyhkeellä tai vanulapulla, joka kastettu öljyyn. Saattaa tarttua kosteaan lappuun kiinni.
- jättäisinhuuhtelematta
Kovin kokemattoman ei ehkä kannata huuhdella marsun korvia. Jos purulastu meneekin vain syvemmälle, niin lekurinkin on jo vähän hankalampi saada se pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083