Pyörittääkö kyseinen läppäri The sims 3 peliä?
Tietokoneen malli Dell Latitude E5410
Suoritin Intel® Core i3-M350 2.27Ghz
Asennettu muisti (RAM) 4 GB DDR3
Kiintolevy 250 GB
Näytön koko ja resoluutio 14.1" WXGA 1280 x 800
Näytönohjain Intel(R) HD Graphics
Piirisarja Mobile Intel® HM55 Express Chipset
Käyttöjärjestelmä (suomi) Windows 7 Professional 64-bit
the sims 3 laitevaatimukset
2,4 GHz:n P4-suoritin tai vastaava
1,5 Gt RAM-muistia
128 Mt:n näytönohjain, joka tukee Pixel Shader 2.0:aa
Microsoft Windows Vista Service Pack 1
Vähintään 6,1 Gt kiintolevytilaa ja vähintään 1 Gt lisätilaa muokattua sisältöä ja pelitallennuksia varten
Olen pelaillut nyt kolme vuotta kyseistä peliä läppärillä jonka suorittimen teho oli 1.7 Ghz (Miten toi ees kirjotetaan:D) ja ihan hyvin pyöri siltikin. Toki kone kuumeni mutta kyllä pystyi pelata. Joskus tosin kone meni vähän sekaisin mutta rikki se ei ole vielä mennyt. Kuitenkin olen ostamassa kyseistä konetta Taitonetistä joten saa myös kertoa palautetta kaupasta!
Dell Latitude E5410
6
116
Vastaukset
- toimiimutta
Kyllä toimii mutta käyttis on varsin vanha ja epävakaa. Se pitäisi siis vaihtaa tuoreempaan kuten Windows 7 tai 8 versioon.
- sfasdasd
Aloittaja kertoo että koneessa on:
"Käyttöjärjestelmä (suomi) Windows 7 Professional 64-bit"
lääkkeet ottamatta? - luetunymmärtäminen
sfasdasd kirjoitti:
Aloittaja kertoo että koneessa on:
"Käyttöjärjestelmä (suomi) Windows 7 Professional 64-bit"
lääkkeet ottamatta?Microsoft Windows Vista Service Pack 1
Eipäs ole kuin tämä:) - jasfpio
luetunymmärtäminen kirjoitti:
Microsoft Windows Vista Service Pack 1
Eipäs ole kuin tämä:)luetunymmärtäminen tosiaan?? sinulle paskahousulle tiedoksi että tuo on sims pelin laitteistovaatimus ja aloittajan koneessa on windows 7. apukouluun lukemista opettelemaan.
- pe_laaja
Kyllä pyörittää :)
- lkjhg
Prossujen gigahertseihin ei pidä liikaa tuijottaa. Core i3-M350 2.27Ghz tehokkuuusero verrattuna 2.4 Ghz P4:seen on huima.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764