Muistelisin Björn Borgin olleen aikanaan sähköpostikirjeenvaihdossa yhdysvaltalaisen James Randin kanssa. Kehkeytyikö tästä mitään? Ainakin Randin käydessä Suomessa miehet ymmärtääkseni tapasivatkin pikaisesti. Randi ei ilmeisesti halunnut sen enempää keskustella Borgin kanssa, vaan kohteli tätä tylysti, kuten skeptikolta sopii olettaakin. Kuitenkin olisi ollut mukavaa, jos Borg olisi voinut kääntää Randin pään muutamassa asiassa. Ilmeisesti kävi kuitenkin päinvastoin, ja Börre alkoikin selitellä kaikki ufohavainnot lentokoneiden laskeutumisvaloiksi tms. Eli Randilla oli kuin olikin vaikutusta Suomenkin ufotutkimukseen!
Randi ja Borg
10
62
Vastaukset
- Eisuinkaan
Tässä ei nyt taas ole mitään perää. Jotkut tahot haluavat taas ilmeisesti vahingoittaa asianomaisen mainetta. Näitähän on aina riittänyt. Kehoitan varovaisuuteen.
- majakansyke
Randilla ja Borgilla suhde? Ja mitäs muuten kuuluu Pennistonin binäärikoodille? Joko se on ratkaistu?
- kaikkiaikaanaan
Ei oo ratkaistu vielä. Keskitymme tutkimaan Betty Hillin lukuisia sieppauksia, jotka ovat mdernin ufologian aarreaitta. Hillin tapauksestahan kaikki oikeasti lähti. Se on kivijalka.
Isonenäiset alienit vierailivat Bettyn luona tuhansia kertoja. Kaikki nämä kokemukset on saatava päivänvaloon ja tutkittava perinpohjaisesti. Olihan Betty uskottava todistaja. Ilman hänen kokemuksiaan ei humanoideista paljoa tiedettäisi.
Heeeh....
Mistäköhän tällaiset jutut oikein lähtee liikkeelle?
Voin kertoa etten ikinä ole kirjoittanut Randille yhtään mitään.
En ole myöskään ikinä tavannut Randia joten en ole myöskään ikinä keskustellut pikaisesti hänen kanssaan.
Joten luulen ettei Randilla ole ikinä ollut minkäänlaista vaikutusta suuntaan eikä toiseen kun puhutaan suomalaisesta ufotutkimuksesta.- Sutkula
Samaa mieltä. Kummallakaan ei ole ollut vaikutusta suuntaan tai toiseen.
- Hetero100rossaa
Randi etsii vain HOMOJA ystävikseen ja tietääkseni BB on ihan täyshetero.Veikkaan että joltain HOMOsivustolta löydät Randin ystävineen. Itse en sellaiselle saata mennä.
- frutale
Borgi... sama ääliä, joka vaan: mää kirjoitin niitä ja näitä? Tai... kaivaan niitä, jot ka kaappasivat senJean Luc Picard -kapteenin... Borgiin? Striimaa Netistä...
- HighEndShit
on itte ollu meilivaihdossa ... mitä ootte nähneet YouTubesta -tyypin kaa... ja, varsin rupee tosta tekeemään mitää pamflettiä tai mitää - saati kertois teille tarkemmin... tyhmät mettäpököt
- Ufotutkija_Umppu
Randin poikaystävän karisma häikäisee niin että Suomen ufotutkijatkin ovat jo vaipuneet polvilleen !
- noBshit
sähköpostitellu ton nick popen kaa tossa, ja muuten kuulu teille sitten. Tekiis musta tommosen ihan oikeen uffotutkijan... tai ainakiin voi antaa nimmareita tai?
Tekis mieli lainata Raamattua tähän, mutt'en... stupidos, hoplaa : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996174
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993072Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262135Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?881053Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784