pennulla

vain yksi kives, kuinka todennäköistä on että koira joudutaan leikkaamaan? Pystyykö koira kuitenkin elämään ihan normaalisti yhden kiveksen kanssa ettei aiheuta mitään sairauksia?
Kiitos vastanneille.
3323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkä ikäinen pentu on ? On mahdollista ettei toinen kives ole vielä laskeutunut..En usko että leikkaus on pakollinen jos mitään oireita ei ole. (joskus koiralla voi olla myös kehitysvirhe eikä toista kivestä ole ollenkaan) Kysy eläinlääkäriltä ja pyydä häntä kokeilemaan sitten kun käytte esim:rokotuksissa.

Äänestä
  • 8viikkoa vanha..

    Äänestä

  • ompi kirjoitti:

    8viikkoa vanha..

    se sieltä vielä voi laskeutua, odottele ihan rauhassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollisesti kirjoitti:

vain yksi kives, kuinka todennäköistä on että koira joudutaan leikkaamaan? Pystyykö koira kuitenkin elämään ihan normaalisti yhden kiveksen kanssa ettei aiheuta mitään sairauksia?
Kiitos vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu