Hyvä juttu

kun tulee "uutta" porukkaa palstalle, niin huomaa, et ne jotka on edes kerran käyneet siellä "rypsylässä" niin niillä on jotain järkeä mielipiteissä... Ei tää etusivun mainos tainutkaan niin paska juttu ollakkaan :)

Mutta MUTU rules, se on tietty
4830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

no nythän tuo syy selvisi...

t:reissaaja

Äänestä

ihan pyörällä päästä, kun avasin koneen tänään. johtuen ehkä vähän vielä heikosta olosta, mutta myös tästä viestimäärästä palstalla. ja toden totta, kovin moni tuntuu olevan venäjämatkailun asiantuntija.

Äänestä

Ja minulta varastettiin selkärepusta lompakko ihmisvilinissä ihan viime pyhänä. Onneksi ei ollut kuin alle 50 euroa mutta meni pankkikortit ym ..niistä toinen samanverran vahinkoa. Pietarissa käyn usein ja ei ole mitään negatiivista edes sattunut. Samoin Karjalassa ja aina mennyt kaikki hyvin. Johtuneekos hyvästä kuskista Ossi Pääkkösestä!

Äänestä

Muutaman viikon palstaa lukeneena otin myöskin hyvin innostuneena vastaan uudet kirjoittelijat, sillä tämän sivuston sisäpiiri-meininki on kovin vastenmielinen. Mieluummin luen satunnaisten kävijöiden mielipiteitä satunnaisista asioista kuin koetan päästä selville jutuista, joissa muutama sisäpiirihenkilö snobbailee, mittelöi toisiaan nokkeluuden saralla ja kokee suurta onnen ja yhteenkuuluvaisuuden tunnetta huomatessaan omaavansa enemmän tietoa/kokemuksia venäjään liittyen. Mopo- tai muita harrastuspalstoja lukiessa harvoin törmää tällaiseen ylimielisyyteen ja superior-meininkiin kuin täällä. Toki täältä olen saanut kivoja vinkkejäkin idän maalla liikkumisiini, mutta surukseni olen huomannut asiat, jotka ylle teitä vakkareita vähän säälitellenkin kirjoitin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_16637 kirjoitti:

kun tulee "uutta" porukkaa palstalle, niin huomaa, et ne jotka on edes kerran käyneet siellä "rypsylässä" niin niillä on jotain järkeä mielipiteissä... Ei tää etusivun mainos tainutkaan niin paska juttu ollakkaan :)

Mutta MUTU rules, se on tietty

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu