Käykö OpenOffice Windows 10
OpenOffice
Leilasisko8
7331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toivoisin käyvän
Elä vanhaa sontaa asenna vaan uusi Libreoffice! https://fi.libreoffice.org/
"Re: Is anyone runningOpenOffice 4.1.1 on Windows 10
.
Postby Bill » Tue Jun 02, 2015 11:53 am
I've used AOO and LO on Windows 10 for several weeks and have seen no obvious differences between running on Windows 8/8.1 and running on Windows 10.
.
LO 4.4.2.2 on Ubuntu Gnome 15.04 & AOO 4.1.1 on 64-bit Windows 10"
.
Kai se toimii kun tuolla noin sanotaan.
.
(Joku "sontaluukunvahti" dissaa uuden työpaikkansa kunniaksi tuossa ylempänä)
Paskaa ei kannata asentaa vapaaehtoisesti etenkin kun parempaa on saatavilla ilmaiseksi:)
kaunista kielenkäyttöä sinulla. =)
libreoffice käy ainakin...
Tuntuuhan tuo Apache OpenOffice toimivan Windows 10:ssä. Ei nyt mitään kaikenkattavaa testausta ole tullut tehtyä, mutta Calcissa pyörivä laajahko makrokokoelma ainakin toimii kuten vaikka Windows Vistassa tai XP:ssä.
AOO:n suomennos tarvinnee uusia tekijöitä, mutta LibO on ainakin tässä suhteessa pitemmälle tulevaisuuteen taattu. Jälkimmäisessä myös oikolukuohjelma Voikko toimii säätämättä.
Muuten odottelen LibO:n pilviversion tuloa markkinoille. Sehän vapauttanee ohjelmiston kokonaan käyttöjärjestlemäriiippuvuuksista ja varsin eksoottisetkin käyttöjärjestelmät voinevat tulla kyseeseen, mikäli niissä vain on Firefox tai vastaava selain.