Yksinäisyyttä poteva?

hyvääduunia

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mnbhgfd

      Niinpä - saa uskontunnustun kautta aivopystyn saatanallisuuden viruksen; Jumalasta, ihmisyydestä ja järjestään luopuneena ettei ymmärrä olevansa yksin!!!
      Ja aivopelun palvelut maksaa; kirkko vie rahat ja saatana Jumalan ja ihmisyyden!

    • Hei nimimerkki, hyvääduunia

      Kiva, kun laitoit tuon linkin rippikoulusta ja nuorten yksinäisyydestä. Rippikoulu ja -leiri on monelle oikein hyvä kokemus, näen sen jatkuvasti työssäni. Rippikoulu on mahdollisuus, se avaa näkemyksiä ja tuo mukanaan uusia tuttuja ja tien seurakuntaan. Rippikoulussa pääsee miettimään ja keskustelemaan muiden kanssa asioista, jotka ovat tärkeitä ja kaikkia koskevia, asioita joista ei elämän arjessa välttämättä tule juteltua ja pohdittua.

      Hyvää kesää,
      Pirkko-pappi

      • xvdmcmdkd

        ###"oikein hyvä kokemus"###

        KERRO KENEN JA KETÄ PALVELEVIEN MIELESTÄ?

        Lainattua tekstiä:
        "Lars Leevi Lestadio oli ruotsalaisen luterilaisen kirkon lähettämä saarnamies joka pakkokäänsi "pakanalliset suomalaiset sivistykseen ja kristinuskoon". Sen opin tulos ja summa näkyy tänään kun satoja, mahdollisesti tuhansia lapsia on raiskattu henkisesti ja/tai ruumiillisesti. Lasten raiskaaminen ruumiillisesti ja/tai henkisesti ei ole koskaan ollut eikä ole suomalaista kansanperinnettä. Moni on tehnyt ruumiillisen ja/tai psyykkisen väkivallaan jälkeen itsemurhan, eli, kyseessä ei ole itsemurha vaan psyykkisen trauman joka johti itsemurhaan on aiheuttanut uhrin pahoinpitelijä. Puhumme siis lapsi/ihmisvihasta ja joukomurhasta. " (IL)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      27
      11102
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      46
      8571
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      135
      5388
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3694
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3288
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      56
      2584
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      43
      2123
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1816
    Aihe