Katsoisko joku???

EpäonninenRakkaudessa

Onko minulle sitä rakkautta olemassa?Vai onko epäonni jatkuvaa sillä saralla aikuiselle naiselle....

2

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EpäonninenRakkaudessa

      Nostan

    • Sasi

      Tässä saavuin kesälaitumelta, joten sulle tulkinta
      RAKKAUS - Kortit näyttävät sitoutumista. Oletko siihen valmis? Jos jossain vaiheessa olet pettynyt menneisyydessä rakkauteen niin pohdi, voitko olla kenties käytännöllisempi. Toimiva rakkauselämä on käytännöllistä, joka perustuu suoraan ja selkeään keskusteluyhteyteen. Asioita ei voi jättää oletusten, ääneen sanomattomien haaveiden ja pelkojen varaan. Jos odotat tällä tavoin jotakin tapahtuvan, tulet pettymään tavalla tai toisella. kestä nykyhetkessä myös kipu siitä, jos huomaat, ettet voi sitoutua. Opettele hyväksymään itsesi positiiviset ja negatiiviset puolesi, joka auttaa itseluottamuksen rakentamiseen. Ja mieti rehelllisesti, mitkä asiat ovat menneet pieleen aikaisimmissa suhteissa.
      ONNI - Luonteesi on kenties voimakastahtoinen, olet terävä huomiokyvyltäsi sekä laskelmoiva. Oletko taipuvainen epäluuloisuuteen? Luonteesi on saattanut ärsyttää jotakin ja se aiheuttanut mutkia matkaan. Tässä näytetään myös kolmio draamasta, joka tuottanut surua. Suru on koettava, kestettävä ja hyväksyttävä. Se on osa elämää ja opppimisen prosessia. Kunhan olet päässyt itsesi kanssa sopusointuun niin malttia. Kortti kertoo suotuisasta tilanteesta tai taitavasta henkilöstä, jolla on kyky selvittää ristiriitoja. On parasta ryhtyä toimimaan vasta kun kaikki asiat ja ominaisuudet on huolella punnittu. Luvataan vielä hyviä ihmissuhteita ja tasapainoista erotiikkaa.
      LOPUKSI- Rakastaa voit niin paljon toista kuin rakastat itseäsi. Materiaallisuuden tavoittelu ei kuulu rakkauteen. Rakkaus on kuin kallio, jonka päälle rakentaa elämä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11427
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9830
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      146
      5574
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3784
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3740
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3635
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3378
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3183
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2793
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2593
    Aihe