Katsoisko joku???

EpäonninenRakkaudessa

Onko minulle sitä rakkautta olemassa?Vai onko epäonni jatkuvaa sillä saralla aikuiselle naiselle....

2

171

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EpäonninenRakkaudessa

      Nostan

    • Sasi

      Tässä saavuin kesälaitumelta, joten sulle tulkinta
      RAKKAUS - Kortit näyttävät sitoutumista. Oletko siihen valmis? Jos jossain vaiheessa olet pettynyt menneisyydessä rakkauteen niin pohdi, voitko olla kenties käytännöllisempi. Toimiva rakkauselämä on käytännöllistä, joka perustuu suoraan ja selkeään keskusteluyhteyteen. Asioita ei voi jättää oletusten, ääneen sanomattomien haaveiden ja pelkojen varaan. Jos odotat tällä tavoin jotakin tapahtuvan, tulet pettymään tavalla tai toisella. kestä nykyhetkessä myös kipu siitä, jos huomaat, ettet voi sitoutua. Opettele hyväksymään itsesi positiiviset ja negatiiviset puolesi, joka auttaa itseluottamuksen rakentamiseen. Ja mieti rehelllisesti, mitkä asiat ovat menneet pieleen aikaisimmissa suhteissa.
      ONNI - Luonteesi on kenties voimakastahtoinen, olet terävä huomiokyvyltäsi sekä laskelmoiva. Oletko taipuvainen epäluuloisuuteen? Luonteesi on saattanut ärsyttää jotakin ja se aiheuttanut mutkia matkaan. Tässä näytetään myös kolmio draamasta, joka tuottanut surua. Suru on koettava, kestettävä ja hyväksyttävä. Se on osa elämää ja opppimisen prosessia. Kunhan olet päässyt itsesi kanssa sopusointuun niin malttia. Kortti kertoo suotuisasta tilanteesta tai taitavasta henkilöstä, jolla on kyky selvittää ristiriitoja. On parasta ryhtyä toimimaan vasta kun kaikki asiat ja ominaisuudet on huolella punnittu. Luvataan vielä hyviä ihmissuhteita ja tasapainoista erotiikkaa.
      LOPUKSI- Rakastaa voit niin paljon toista kuin rakastat itseäsi. Materiaallisuuden tavoittelu ei kuulu rakkauteen. Rakkaus on kuin kallio, jonka päälle rakentaa elämä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1509
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      345
      1279
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      33
      1076
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      331
      1029
    5. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      60
      977
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      136
      904
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      821
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      195
      728
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      625
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      593
    Aihe