Katsoisko joku???

EpäonninenRakkaudessa

Onko minulle sitä rakkautta olemassa?Vai onko epäonni jatkuvaa sillä saralla aikuiselle naiselle....

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EpäonninenRakkaudessa

      Nostan

    • Sasi

      Tässä saavuin kesälaitumelta, joten sulle tulkinta
      RAKKAUS - Kortit näyttävät sitoutumista. Oletko siihen valmis? Jos jossain vaiheessa olet pettynyt menneisyydessä rakkauteen niin pohdi, voitko olla kenties käytännöllisempi. Toimiva rakkauselämä on käytännöllistä, joka perustuu suoraan ja selkeään keskusteluyhteyteen. Asioita ei voi jättää oletusten, ääneen sanomattomien haaveiden ja pelkojen varaan. Jos odotat tällä tavoin jotakin tapahtuvan, tulet pettymään tavalla tai toisella. kestä nykyhetkessä myös kipu siitä, jos huomaat, ettet voi sitoutua. Opettele hyväksymään itsesi positiiviset ja negatiiviset puolesi, joka auttaa itseluottamuksen rakentamiseen. Ja mieti rehelllisesti, mitkä asiat ovat menneet pieleen aikaisimmissa suhteissa.
      ONNI - Luonteesi on kenties voimakastahtoinen, olet terävä huomiokyvyltäsi sekä laskelmoiva. Oletko taipuvainen epäluuloisuuteen? Luonteesi on saattanut ärsyttää jotakin ja se aiheuttanut mutkia matkaan. Tässä näytetään myös kolmio draamasta, joka tuottanut surua. Suru on koettava, kestettävä ja hyväksyttävä. Se on osa elämää ja opppimisen prosessia. Kunhan olet päässyt itsesi kanssa sopusointuun niin malttia. Kortti kertoo suotuisasta tilanteesta tai taitavasta henkilöstä, jolla on kyky selvittää ristiriitoja. On parasta ryhtyä toimimaan vasta kun kaikki asiat ja ominaisuudet on huolella punnittu. Luvataan vielä hyviä ihmissuhteita ja tasapainoista erotiikkaa.
      LOPUKSI- Rakastaa voit niin paljon toista kuin rakastat itseäsi. Materiaallisuuden tavoittelu ei kuulu rakkauteen. Rakkaus on kuin kallio, jonka päälle rakentaa elämä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      39
      4208
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4022
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3138
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      3031
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3004
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      73
      2726
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2463
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      120
      2085
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      45
      2015
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1780
    Aihe