Katsoisko joku???

EpäonninenRakkaudessa

Onko minulle sitä rakkautta olemassa?Vai onko epäonni jatkuvaa sillä saralla aikuiselle naiselle....

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EpäonninenRakkaudessa

      Nostan

    • Sasi

      Tässä saavuin kesälaitumelta, joten sulle tulkinta
      RAKKAUS - Kortit näyttävät sitoutumista. Oletko siihen valmis? Jos jossain vaiheessa olet pettynyt menneisyydessä rakkauteen niin pohdi, voitko olla kenties käytännöllisempi. Toimiva rakkauselämä on käytännöllistä, joka perustuu suoraan ja selkeään keskusteluyhteyteen. Asioita ei voi jättää oletusten, ääneen sanomattomien haaveiden ja pelkojen varaan. Jos odotat tällä tavoin jotakin tapahtuvan, tulet pettymään tavalla tai toisella. kestä nykyhetkessä myös kipu siitä, jos huomaat, ettet voi sitoutua. Opettele hyväksymään itsesi positiiviset ja negatiiviset puolesi, joka auttaa itseluottamuksen rakentamiseen. Ja mieti rehelllisesti, mitkä asiat ovat menneet pieleen aikaisimmissa suhteissa.
      ONNI - Luonteesi on kenties voimakastahtoinen, olet terävä huomiokyvyltäsi sekä laskelmoiva. Oletko taipuvainen epäluuloisuuteen? Luonteesi on saattanut ärsyttää jotakin ja se aiheuttanut mutkia matkaan. Tässä näytetään myös kolmio draamasta, joka tuottanut surua. Suru on koettava, kestettävä ja hyväksyttävä. Se on osa elämää ja opppimisen prosessia. Kunhan olet päässyt itsesi kanssa sopusointuun niin malttia. Kortti kertoo suotuisasta tilanteesta tai taitavasta henkilöstä, jolla on kyky selvittää ristiriitoja. On parasta ryhtyä toimimaan vasta kun kaikki asiat ja ominaisuudet on huolella punnittu. Luvataan vielä hyviä ihmissuhteita ja tasapainoista erotiikkaa.
      LOPUKSI- Rakastaa voit niin paljon toista kuin rakastat itseäsi. Materiaallisuuden tavoittelu ei kuulu rakkauteen. Rakkaus on kuin kallio, jonka päälle rakentaa elämä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      171
      6205
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      212
      3567
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      18
      3246
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2921
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2648
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2535
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      29
      2256
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1973
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      56
      1764
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1745
    Aihe