Leikepöytä

Mistä sen tiedostot löytyy? Bleachbit osaa sen tyhjentää, mutta ei näytä polkua. Tai no näyttää aina tyhjältä "Leikepöytä ?B".
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olkoot missä onkaan. Asensin xsel ohjelman niin voin tarvittaessa tyhjentää komennolla xsel -bc

Äänestä

Tässä Mintissäkään ei taida olla valmiina leikepöytää.
Pakettivarastossa on useita clipboardeja, kuten ilmeisesti löysit.

Äänestä
  • On se leikepöytä valmiina, taikka oikeammin niitä on kolme, PRIMARY, SECONDARY ja CLIPBOARD(linkissä jotain).
    Härpäkkeitä ei tieten ole valmiina. Jos niitä tarvitsee niin pari hyvää on Diodon ja Glipper. Ainakin tuo Glipper tallentaa tiedot Kotikansioon ja ne on siellä seuraavallakin käynnistyksellä ellet välissä tyhjennä.

    Muokkasin tuota komentoa niin että kaikki kolme tyhjenee xsel -psbc ja tein käynnistimeen pikakuvakkeen josta klikata. Nyt homma on pulkassa.

    http://superuser.com/questions/272925/ubuntu-behaves-as-if-i-have-two-clipboards

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ctrl_c kirjoitti:

Mistä sen tiedostot löytyy? Bleachbit osaa sen tyhjentää, mutta ei näytä polkua. Tai no näyttää aina tyhjältä "Leikepöytä ?B".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu