Alkuasunnot haastattelu HKI

nuorinainenn

Hei!

Minut pyydettiin asuntohaastatteluun ja olen kauhean jännityksen vallassa. Tarjoaako ne minulle asuntoa, kun kerran haastatteluun pyydettiin? Olen rauhallinen vuokralainen ja muutenkin varmasti sopiva kandidaatti. Muutan Helsinkiin töiden ja harjoittelupaikan perässä, ja valmistun koulusta ensivuoden alussa. Kämppä siis puuttuu.

Olen pistänyt hakemuksia vaikka minne, mutta ei tärppää. Tori.fi ja nyt olen keskittynyt yksityisiin. Onko alkuasuntojen vuokrataso millainen? Jos muuttaa yksiöön?

2

160

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taakanjako

      Ei tärppää, ilmeisesti olet vaaleaihoinen. Afrikkalaiset miehet ovat etusijalla, mutta voithan ottaa afrikkalaisen ukon itsellesi.

    • öyhhhh

      Vuokrat oli ennen edullisia, mutta ei enää tänä päivänä. En suosittele muuttamaan Alkuasuntojen asuntoihin. Asunnot ovat homeessa, ilmanvaihto puuttuu, vioista syytetään asukkaita... jos vain mistään muualta saat asunnon niin ota se!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1412
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      921
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      895
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      86
      825
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      747
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      602
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      601
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      567
    10. 48
      547
    Aihe