Minulla on ollut pari päivää kipeä patti sisemmissä häpyhuulissa ja en tiedä mikä se voi olla. Nyt se tuntuu isontuneen ja pyyhkiminen sattuu. Pyöräilen töihin ja pyöräily tuntuu ärsyttävän sitä entisestään kun satula hankaa. Se patti on vähän niin kuin pitkulainen, ei pyöreä ja mitään näkyvää ei ole ja se tuntuu kovalta.
Onko kellään ollut tälläistä? Mikähän se voisi olla? Sheivasin alapään muutama päivä sitten ja mietin onnistuinkohan jotenkin raapaisemaan sieltä, en tiedä..
Kipeä patti sisemmissä häpyhuulissa
2
839
Vastaukset 2
- mullakiollut
Noita patteja tulee joskus.Ne on vähän samantyyppisiä kuin finnit.Menevät kyllä itsestään pois.
- bncvnvcn
Minulla oli kanssa jossakin vaiheessa samassa paikassa patti. Se oli todella kipeä, jopa kumartuminen ym. asennon vaihtaminen sattui. Ratkaisin asian puhkaisemalla patin itse, vaikka kipeää teki. Sieltä tuli talia ja verta. Täyttyi uudelleen, mutta siihen jäi reikä, eli jatkossa tyhjeni helpommin.
Ihan terveyskeskus- tai työterveyslääkäri saisi pattisi varmasti hoidettua yhdellä käynnillä (en suosittele muita preparoimaan itse itseään). Nopeasti kasvanut patti tuskin mikään kasvain on, sekä diagnosoinniksi että hoidoksi riittää sen puhkaiseminen. Ehkä lisäksi jotain antibioottisalvaa, ettei tulehdu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3111221Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 89951
- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh14638- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3587