Harjoittelua viikossa? Ihmetellä täytyy suuresti tätäkin juttua, että miksi? Olen täysin samaa mieltä kirjoittajan kanssa jolla on myös itsellään urheilutaustaa.
http://m.pohjalainen.fi/mielipide/kolumnit/varhaisvaivaisesta-ei-tule-tähtipelaajaa-1.1873152
Mikä on riittävä määrä
järkikäteen
2
85
Vastaukset
- meigänpojat
Kolme kertaa viikossa alle 12v. Omatoimista treeniä voi tehdä niin paljon kuin huvittaa.
- valmentaja_x
Harjoitusten määrällä ei ole väliä, toistojen määrillä on. Liian monessa seurassa harjoitetaan jonotusta ei jalkapalloa. Kolmet harkat viikossa riittävät hyvin, jos kaikki saavat tarpeeksi pelinomaisia toistoja pallon kanssa.
Tähän tarkoitukseen soveltuvat vain pienpelit. Ison pelin pelaaminen harkoissa on kallisarvoisen kenttäajan väärinkäyttöä. Ammattitaidottomat valmentajat tarvitsevat kuudet harkat viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017403
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784913- 794809
- 1324218
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83008- 522639
- 402541
- 462186
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102181Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211820