Mistäs ixian parhaimmat

ensikertalaisetkreikassa

gyrokset, ruuat ja leipomotuotteet löytää? Kiitos

5

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kreikkaan_takas

      Olin itse Ialyssoksessa, ja luulin sen olevan toiselta nimeltään Ixia. Ilmeisesti Ixia on lähempänä kaupunkia kuitenkin? Mutta siis Ialyssoksessa oli kahvila nimeltä Cake Box, josta sai hyvää kahvia ja ainakin ihania leivoksia/kakunpaloja. Aika makeita ne ovat, mutta aina joskus kävin nauttimassa. Tässä linkissä on kartta, josta näette sen sijainnin. Muutakin sieltä sai esim. leipää ja jäätelöä, mutta minä söin vain noita taivaallisia kakkuja (olikohan hinta kesäkuussa 2,5 euroa per pala).

    • linkitön

      No tämä ovela sivu ei anna lisätä linkkiä, joten laittakaa guugleen kahvilan nimi - taitaa pelätä, että mainostan :) tätä suomi24 siis.

    • rhodi

      Ixiassa kannattaa ehdottomasti kokeilla Sirtaki-nimistä ravintolaa. Vaatimattoman näköinen paikka mutta ruoka on todella hyvää. Myös esim. Coconut ja El Creco eivät tuota pettymystä.

    • Tahvo12

      Pikku silta ja sen kupeessa vasemmalla puolella tosi hyvä ravintola. Iso piha ja pöytiä muistaakseen,paikalliset käyvät siellä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45218
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25986
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      324
      15663
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      165
      10792
    5. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      10113
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9551
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8478
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe