mitä maksaa radonmittaus ja mistä sen saa?
osaisiko joku auttaa
voikojokuauttaa
4
150
Vastaukset
- Olisko.tästä.apua
STUK:n verkkokaupasta (www.stuk.fi) voi tilata mittauspurkit. Pieni asunto tarvitsee yhden purkin ja suurempi kaksi. Ne maksavat kuutisen kymppiä kappale. Mittausjakson jälkeen purkit palautetaan luettavaksi ja STUK lähettää tulokset.
Purkkien mukana tulee helppotajuinen ohje- voikojokuauttaa
Kiitos! Kuulin että radon on ongelma Pukkilassa nyt haluan selvittää onko meilläkin.
- kuppivaaka
Ei radonista kannata huolestua, fukushimasta pääsi ilmakehään paljon huolestuttavampia alkuaineita ja niiden yhdisteitä. Ei paljon radon paina vaakakupissa enää.
- joojoojooooooooooooooooo
Mitä nyt keuhkosyöpää aiheuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup584118Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1262944Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua432643Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652197Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4371797- 621277
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.721266- 571170
- 2591069
- 45988