Missä Toyota-mies?

Poliisi etsii vuonna 1931 syntynyttä espoolaista miestä. Espoolainen Raimo Pulliainen katosi Vantaan Kaivokselassa tiistaina 21. heinäkuuta.

Pulliainen nähtiin viimeksi tiistaiaamuna Vanha Kaarelantiellä sijaitsevassa autoliikkeessä, jonne hän jätti autonsa huollettavaksi.

Pullinen on poistunut liikkeen portista eikä hänen olinpaikastaan ole tämän jälkeen tietoa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tyypillinen totota asiakas. Ikää jo sen verran ettei voi ajaa kun toyotalla tai kiialla. 120hepaa vapari bensa..hahah

Äänestä

Mistäs tiedätte että oli tojota, samassa osotteessa huolletaan myös lexuksia, tai no samanlainen autohan se on kun tojo kalliimmalla hintalapulla vaan.

Äänestä

Lexus ja tojota on ihan samoja muuten paitsi tojota on suomessa arvostetumpi aina. Lexus on monelle hyundai/kia akselin automerkki. Ja sen on kyllä näkönenkin. Sisusta niissä myös kaukana saksalaisesta premiumista vaikka tuskin he premium yrittävät ollakkaan. Enemmänki tojota nahkapenkeillä ja musiikkisoittimella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onks_näkyny kirjoitti:

Poliisi etsii vuonna 1931 syntynyttä espoolaista miestä. Espoolainen Raimo Pulliainen katosi Vantaan Kaivokselassa tiistaina 21. heinäkuuta.

Pulliainen nähtiin viimeksi tiistaiaamuna Vanha Kaarelantiellä sijaitsevassa autoliikkeessä, jonne hän jätti autonsa huollettavaksi.

Pullinen on poistunut liikkeen portista eikä hänen olinpaikastaan ole tämän jälkeen tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu