Oulunsalosta, vanhollislestadiolaisten yhdestä tyyssijasta säteilee pahaa. Uimapaljuun riittää rahaa...lapsilisät, vanhempainrahat....etc....Kaksivuotiasta ei jakseta hoitaa.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/alle-2-vuotias-tytto-hukkui-uima-altaaseen/5234868
Uupuneen 2-vuotias kuoli Oulunsalossa hukkumalla
8
244
Vastaukset
- Voivoivoivoivoivoivoi
.......ja syyttely alkoi. Mitäs jos sinulle tai perheellesi tapahtuisi jotain, niin miltä tuntuisi kun alettaisiin surun keskellä vielä syyttämään .
- nonabon
Taidat olla päästäs sekaisin, kun näet lapsen kuoleman mahdollisuutena levittää omaa sanomaas. Empatiaskin kohdistuu vaan niihin, jotka elää kuten sä.
- moisosiopaatti
jääkää_lapsettomiksi kirjoitti:
Jäisit itse vaan surulla mässäilijä.
- Solound
jääkää_lapsettomiksi kirjoitti:
Jää sinä ihan yksin. Istu neljän seinän sisllä. Katsele maailman menoa verhon raosta. Tilaa netistä ruoka ja vaatteet. Ei tarvii olla kenkään kanssa tekemisessä.
- oiuou
Olipa mauton aloitusviesti. Osoittaa merkittävää tunneköyhyyttä ja lievää psykopatiaa (kyvyttömyys tuntea mytätuntoa). Säälittävä ihminen.
- mäntyranta
Otan osaa suruunne. Älä välitä noista naljailuista erään tuttava perheen lapsi kuoli heti sairaalassa kun tuotiin äidin syliin
- Mitä.Häh
Aloittajapostaajan kylpyankat taitaa olla patterin takana piilossa.
Mistä ihmeestä vetäsit otsikkoosi uupuneen ja lestadiolaisuuden?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.933980Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973337Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312658Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2282096Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m911867Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211819Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001813- 1151628
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11311- 571222