Maailman turhan päiväisin tapahtuma eli rallit! Aikuiset ukot ajelee autoilla ja idiootit ihmettelevät!
ja taas ne alkaa
42
<50
Vastaukset
- hvgcv
Pitäiskös sitten lasten ajaa kun moitit että aikuiset ukot ajaa??
Ralli tuo rahaa Jykylään. Muuta sellaiseen korpeen ettei rallit häiritse. - samaaNarinaa
Jaksat mokomasta aina itkeä typerys?
- sdfgyyu
Ralleista ole mitään järkeä tulevat vaan tänne sontimaan ja sotkemaan tulot menee herrojen taskuihin
- konkurssi
rallien loppu olisi jyväskylän loppu.
- L.Aviva
Hauska vitsi.
- RasseliRanet
Pitäsi tosiaan lopettaa tuo rallipelleily, on sentään jo vuosi 2015 menossa. Amisnöyhtätkin leikkivät rallikuskeja yleisillä teillä huvittavilla "tuunatuilla" rämillään.
- ddffghhj
No kaikista miehistä ei koskaan kasva aikuisia ovat ikuisia pentuja lippalakki kansa tulee nolaamaan taas ittensä tänne
- Järkikäteen
"Rahaa tulee Jyväskylään" ruikutti joku. Se raha menee riistopalkaalla työtä teettäville yrittäjille ja kaikenmaailman trokareille, osa maakunnan ulkopuolellekin. Kaupunki joutuu sen sijaan maksamaan kynnysrahaa rallin järjestäjille ja käyttämään palvelutalomummojen iltapäiväkahvirahat rallien vaatimaan infraan. OSK Keskimaa nyhtää myös suuren potin ralleista ja siitäkin menee osa jäsenmaksuna SOK:lle Venäjän Prismojen käyttöön.
Kaupunkilaisille jää ainoastaan edelleen velkaa.- taiston
eikös e ole hyvä että rahaa tulee paikallisille yrittäjille. saadaan pitää monet yritykset täällä kun rallit pidetään.
- Yrittäjäitsekin
Aika harvalle sitä rahaa tulee. Monelle kauppiaalle on vuoden hiljaisin viikonloppu. Ei ne peräkylän juntit ehdi kaupoissa kiertelemään, kun pitää kännätä ja lentää pikataipaleelta toiselle. Yksinkertaisten ihmisten touhua.
- Suunta00500
Maalaisten laji, nykyaikana mokomaa sontaa, ihailijat läskejä juoppoja. Kysyntä lajiin on niin heikkoa ,että Jyväskylä on saannut pitää mokoman. Tietenkin fiksut häipyy koko kylästä, niin saa läskit meuhkata rauhassa.
- ffghjjk
Näin on mä otan suunnan Tampereelle ei helvetti näitten pilipali poikien touhuja jaksa ja illalla paskotaan ja yrjötään kävelykadulla
- Tervetuloakaikki
Sivstyneille jyväskyläläisille:
30.7. Torstai Boris Godunov Olavinlinna klo 19
31.7. Perjantai Tosca Olavinlinna klo 19
1.8. Lauantai La traviata Olavinlinna klo 14
2.8. Sunnuntai Sibelius-juhlakonsertti- nodcide
Nuo ne vasta turhia hömpötyksiä, jotain hemmetin sibelius-konsertteja, aivan turhaa rahan tuhlausta ja kaupunkikin laittaa rahaa kulttuuriin, se jos mikä on turhaa, ralli sentään kehittää autoista yhä turvallisempia, ottakaapa se huomioon, aina maailmassa sota, rallit/formula on edistänyt jonkun tekniikan eteen päin menoa yms mutta pillipiiparijutut eivät edistä yhtään mitään. Lailla kiellettävä tuollaiset kokoontumiset joissa jotkut hörhöt tuijottaa kun lavalla vinguttaa hullun lailla joku kahjo viuluaan ja toinen vinkuu ja rääkyy kitarisat riekaleina.
- Brahmsiakin
nodcide kirjoitti:
Nuo ne vasta turhia hömpötyksiä, jotain hemmetin sibelius-konsertteja, aivan turhaa rahan tuhlausta ja kaupunkikin laittaa rahaa kulttuuriin, se jos mikä on turhaa, ralli sentään kehittää autoista yhä turvallisempia, ottakaapa se huomioon, aina maailmassa sota, rallit/formula on edistänyt jonkun tekniikan eteen päin menoa yms mutta pillipiiparijutut eivät edistä yhtään mitään. Lailla kiellettävä tuollaiset kokoontumiset joissa jotkut hörhöt tuijottaa kun lavalla vinguttaa hullun lailla joku kahjo viuluaan ja toinen vinkuu ja rääkyy kitarisat riekaleina.
Siinä lukikin että sivistyneille! Tiedän ettet kuulu mainittuun kategoriaan.
- rokkenrollia
Ei vois vähempää kiinnostaa koko rallipelleily,painukoot Viroon.
- tarpeetontakin
Ihmisen elämä koostuu tarpeettomista puuhista , ja ihmistä myös närästää se että toiset elävät ja nauttivat vielä turhuuksista. On se kauheaa ja tarpeetonta . Mutta niinhän myös sinun elämäsi on .
- Oijoikunkusettaa
Peräkamarin pojat ja maalaisjuntit tulevat Jyväskylään Virosta ostetut kaljat kontissaan. Kusi haisee nurkkapielissä sitten taas syksyyn saakka.
- Huonoa_kasvatusta
Mitä ajattelee ne isät ja äidit jotka vievät lapsiaan tuota kaahausta katsomaan ja ihannoimaan? Kun sitten aikanaan saadaan se ensimmäinen takaveto-Bemu, niin asenteet on valmiiksi kasvatettu. Siinä menee sitten aloittelevan mutta raskaalla jalalla polkevan rallinoviisin mukana usein ne parhaat kaveritkin.
- Juudo
Niitä kaahari pikkukulteja voit nähdä Peurungassa rullatuoleissa, ikävä kohtalo monella nuorella, jotka ovat jäännet henkiin ja ovat invalideja lopunikänsä.
- invalidi
Invalidina on mukava olla eläkkeellä, ei tarvitse rimpuilla tuolla surkeilla työmarkkinoilla ja pelätä milloin työt loppuu ja velat painaa niskaan.
- rullaatitirullaa
Juudo kirjoitti:
Niitä kaahari pikkukulteja voit nähdä Peurungassa rullatuoleissa, ikävä kohtalo monella nuorella, jotka ovat jäännet henkiin ja ovat invalideja lopunikänsä.
Se ei muuten ole rullatuoli, montako rullaa näet siinä? Pyörätuoli on se millä me liikutaan, eikä kaikki ole niitä mainitsemiasi kaahareita.
Tiedoksi vaan.
P.S. Käyn myös ralleja katsomassa.
- Ajatteleva.ihminen
Oliskohan jo aika huomata, ettei se rallikaupungin imago ole enää nykyaikana mitään parasta mainosta. Menneisyyden hengestähän se kertoo.
- VähänFaktaa
Rallista ei aiheudu veronmaksajille muuta kuin kusenhajuisia kustannuksia.
- tympee
Ei pääse kunnolla edes Lutakon K-Supermarkettiin, kun aitoja on laitettu omiks ja naapurien tarpeiks asti. EI KIINNOSTA KOKO TOUHU! !
- Kylläpä_kommareita
ja viherpipertäjiä ottaa taas päähän. Tästä asenteesta jo näkyy, miksi Suomi ei kehity. Maailmalla kilpaillaan rallien järjestelyoikeuksien saamiseksi.
- tympee
En ole viherpiipertäjä, mut laittaisvat aitaas niin et pääsis jotenkin kulkemaa. Lauantainakin joku äijä siel huutel, mitä lie ku en kuullut kai ajoin fillarilla kielletyllä alueella vai mistä lie äijä intoili. Oispa rallit jo OHI ! ! !
- Kehitysinsinjööri
Tuskin se Suomi siitä kehittyisi, vaikka olisi rallit joka päivä. :-D
- tympee
No ei todellakaan kehittyis ! ! !
- Pröööööm
Vain yksinkertaiset hölmöt menevät metsiin katsomaan ohi ajavia autoja.
- Huvinsamullakin
Minusta on kivaa rämpiä pusikoissa hyttysten syötävänä ja nieleskellä pölyä kun vilaukselta näkee miten autot ajaa ohi.
- Miksitämäsallitaan
Rallijärjestäjät rikkovat Suomen perustuslakia, joka takaa jokamiehen oikeudella ihmisten vapaan liikkumisen metsissä ja teillä. Ihme, että tuommoinen sallitaan joka vuosi. Et pääse edes kotiisi tai kesämökille, kun on lipunmyyjät ja junttijärjestysmiehet vastassa.
- Jännättävää
Tulossa hieno urheiluviikonloppu, Kalevan kisat ja Kuninkuusravit samana viikonloppuna!
- Tarzanello.Citroen
Voisiko julkaista kunnollisen kartan alueen asukkaille, jotta tiedetään mitä vältellä. Neste Rallin sivuilla ei ole mitään kunnollista ohjelmaa tai saati sitten karttaa.
- hilirimpsishuhhahhei
Kannattaa vältellä kaikkea ralliin liittyvää.
- Simones
Ilman suurempia tunteita puolin tai toisin, aivan sama mutta näyttää yleinen ilmapiiri olevan kuitenkin voimistuva rallien vastustus.
- Järkiinsätullut
Kun ei ole mitään järkevää syytä puolusteluun.
- Bensaasuolissa
Idioottien kokoontumisbileet harjulla. Typerimmät vieneet sinne lapsensakin. Kun auto karkaa jonkun kaaharin käsistä niin se oli sen lapsen tarina sitten siinä.
- ValeAsukas
Lutakon aukiolle ei tarvii maksaa sisäänpääsyä kun portilla sanoo haluavansa mennä hotelliin.
- fftgyui
Saatanan luuserit suksikaa hevon vittuun romujenne kanssa
- Hölönpölötystä
Ylen tyhmimmät toimittajat jälleen äänessä. Fiksut eivät lähde ralliradiota pyörittämään.
- Pröööm
Käkättäjäeukko ja hekottajaukot jälleen äänessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722