mielipahaa vain suhteessa?

poola4

hei katsoisiko joku miten jaksan eteenpäin menoa suhteessa kun mies ystäväni katselee ahnaasti naisia kun olemme jossain kaupassa tai missä nyt vaan olemmekaan mileni pahoituu siitä tosi kovasti ,tätä on ollut koko suhteemme aika,asiasta on kyllä juteltukkin moneen kertaan mutta ei ystäväni vaan voi tapaansa muuttaa ,olen jo aikeissa lopettaa koko suhteen tämän asian takia vaikka tykkäänkin hänestä kovasti mitä teen?kiitos jos joku vastais.

4

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peestä

      kanssasisar vastaa,sama täällä,ukko kännissä hameiden alla,selvin päin sairaan mustasukkainen minusta.nytkin olen kesän sivusta seurannut ja kuullut hänen töppäyksiään,siedän koska rakastan,ja saatan hakea lohtua muualta myös.salaa .

      • 8-7

        miksi käytät omasta pettämisestäsi(?) epärehellisiä sanoja kuten lohdun hakemista? ei kovin hyvä perusta omalle elämällesi.


    • 8-7

      ei tähän tarvita mitään kortteja.

      sinua vaivaa todella paljon että mies on kiinnostunut muista naisista. mies taas ei ole siitä ilosta luopumassa.

      joko jatkat mielipahassa ja pettämisen epävarmuudessa elämistä tai lopetat suhteen. kyse on sinun valinnasta, ei korteista.

      älä anna elämääsi korteille.

    • loolo

      Saahan haavaan pistää laastaria,en ole tilivelkaa amatöörimoralisteille! Elän itsenäisen naisen elämää,makaan kenenkä kanssa halua jos mies reissaa ,,,ja sit jos rakastaa,olen hänen .tämä on meidän asia! J a alkuperäselle -sano miehelle suoraan kaupassa ym että onpa epäkohteliasta vilkuilla aikanani toisia hanakasti,ole topakka,se puree,minä tiedän!! Ja minä kovaan ääneen sanosisn että mitä siellä nyt näkyy....ukkeli ei kuikuile kanssani enää,pitää mua takapuolestani kiinni ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4990
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1600
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1253
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1026
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe