Olen aikeissa ostaa Mondeon -97, 2.0 kone, ajettu 140 tkm. Koeajossa tuntui ainakin hyvältä peliltä. Varusteista varsinkin lämmitettävä etulasi tuntui Suomen olosuhteisiin todella hyvältä lisävarusteelta, varsinkin kun sää oli räntä/jäävesi keli. Muita varusteita on luistonesto, ilmastointi ja puolinahkapenkit.
Onko vuosimallissa/malliss yleensä ollut joitain pahoja tyyppivikoja?
Pyyntiä autolla oli 18 500 eur, aattelin 16 tarjota...
Onko vuosimallissa/malliss yleensä ollut joitain pahoja tyyppivikoja?
Pyyntiä autolla oli 18 500 eur, aattelin 16 tarjota...
Vastaukset 5
Vanhimmat
auto on tosi kallis ,ja tuulilasinlämmittemellä ei tee mitään ps.kokemusta on
Tuulilasinlämmitin on muuten erittäin hyvä keksintö, oikein harmittaa näin jälkeenpäin että ei ole tässä mun nykyisessä. Kosteus lähtee tosi nopeasti ja vaikka auto olisi ihan jäässä niin tuulilasin saa nopeasti skrapalla auki lyhyen hetken lämittämisen jälkeen. Ai että sulla on kokemusta, missä asut Kanarialla ehkä? Ja mitä itse olen kuullut ja omasta kokemuksesta niin Mondeo on aika hyvä luotettava auto.
joo, näin esim. palstassa alle 100t ajetun 2.0 gt farmarin alle 100.000 vanhaa rahaa, kaikilla mausteilla ja 1. omistajalla.
eli kyllä tuo on kallis tuo mitä olet ostamassa.
Tuulilasinlämmitin on todella hyvä - varsinkin ilmastoinnin
parina, koska se usein heittää alussa huurut etulasiin.
Uudessa mallissa on harmittavia vikoja (bensamittari,
automaatti-ilmastoinnin erehdykset, yms pientä), mutta
tilat ja ajettavuus ovat hyvät.
Joo, eli musta tuli sitten Ford:n omistaja...hintavuudesta voisin kommentoida että mielestäni ihan kohtuu hintaan sain (vähän alle 100 tmk) Malli kun on Mondeon GT ja lisäksi vielä oli muitakin lisävarusteita GT varusteiden lisäksi.