Haussa olis n.150e puhelin max 200e.Vaatimukset tai pikemminkin toiveet hyvä kamera edessä ja takana sekä näyttö mahdollisimman hyvä,ei mielellään alle 4,5".Onko liian tiukat kriteerit Android puolelle.Tiedän senkin että Lumia 640 täyttäisi lähes kaikki toiveeni mutta Play kaupassa on paljon enemmän tarjontaa.Jos ei löydy taidan päätyä Lumiaan.Saa ehdottaa mitä vaan.
Lumia 640 vs Android!
9
56
Vastaukset
- tässäolisi
Löytyy: http://www.verkkokauppa.com/fi/product/46139/fqctq/Motorola-Moto-G-2015-4G-Android-puhelin-musta
Hyvän kameran saa vain ostamalla järjestelmäkameran. Minkään puhelimen kamera ei ole laadultaan sellainen, että sillä voisi oikeasti käydä kuvaamassa.- Jfjxjxjjcjf
Jos puhelimessa on edes siedettävä kamera niin se riittää niille useimmille, ketkä eivät kuvausta harrasta eivätkä täten edes omista muita kameroita.
- pelihullu1
Jfjxjxjjcjf kirjoitti:
Jos puhelimessa on edes siedettävä kamera niin se riittää niille useimmille, ketkä eivät kuvausta harrasta eivätkä täten edes omista muita kameroita.
Kanny jaksaa haukkua puhelinten kameroita koska missään puhtaan androidin luurissa ei ole hyvää kameraa. Nehän ominaisuudet on turhakkeita missä oma luuri on huono, eikös?
Miksi muuten vertaat puhelimen kameraa järkkäriin? Pitäskö minunkin kritisoida mobiilipelaajia sen takia kun ne pelit ei pärjää xboxille tai pleikalle? - Selvämän
pelihullu1 kirjoitti:
Kanny jaksaa haukkua puhelinten kameroita koska missään puhtaan androidin luurissa ei ole hyvää kameraa. Nehän ominaisuudet on turhakkeita missä oma luuri on huono, eikös?
Miksi muuten vertaat puhelimen kameraa järkkäriin? Pitäskö minunkin kritisoida mobiilipelaajia sen takia kun ne pelit ei pärjää xboxille tai pleikalle?Niin,jos täällä kysytään että haluaa hyvän kameran se tarkoittaa kännykkä kameraa eikä järjestelmä kameraa jota on ihan turha sotkea näihin kännykkä keskusteluihin.Kännimän ei vaan tätä ymmärrä.
- Bgbnxkxkxk
Moto g on muuten aika passeli, mutta kamera on surkea.
- motog3gen
28.7. julkastaan kolmannen sukupolven Moto G ja siinä on paremmat kamerat ja kai muutenkin kovempi peli.
- 273782237
Jääköhän hinta enää alle 200e Motog 3gen.Kiinnostava laite jos h.ei nouse yli 200e
- 89mnb
No se varmaan menee vähän päälle 200e, jossain oli sellaista arviota kuin noin 250$. Tosin Suomen kaupoista on aina vähän epävarma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15111359
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424296Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska372701Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041623Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?901473Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311406