Miksi suurin osa kansalaisista ei suvaitse CD väkeä,jotka näin ollen joutuvat häpeillen toteuttamaan itseään?
Kuinka paljon kiinnostusta löytyisi kokoontumisiin ja ammattimaiseen apuun meikkaamisessa ja pukeutumisessa.Stailausta?
CD:t ihastuttavat
5
432
Vastaukset
- greyce
Luulen, että ongelmana on tiedon ja kokemuksen puute, ettei ristiinpukeutumista tahdota suvaita. Itse tunnen yhden transvestiitin, joka kokee itsessään olevan osa naista, ja hyväksyn kyllä hänen ominaisuutensa tuomitsematta. Hän saa olla sellainen kuin on. Eri asia on sitten olla parisuhteessa tällaisen ihmisen kanssa, se on paljon haastavampi juttu, enkä tiedä onko ainakaan minusta siihen.
Olen samaa mieltä Tiedonpuute ja näkymättömyys yhteiskunnassa ovat se isoin kompastuskivi. Te olette todella jalkoihin jääneitä, kun mietitään seksuaalista tasavertaisuutta ja tämä on todella väärin minusta. Jokainen saa olla oma itsensä, toteuttaa itseään miten haluaa, kunhan ei muita vahingoita siinä.
- miesvaillavertaa
Mulla on yli 600 CD-levyä ja kyllä mut suvaitaan ihan hyvin joka piireissä. Tosin nuoremmat kyselee mikset käytä jotain muistikkua, niin saa paremmin mahtumaan musiikit.
Itse taas en oikein tahdo suvaita gay-hommia (general audio youngsters) lainkaan... Lisäisin vielä tuohon oman kokemukseni. Jo nuoresta olen salaa tyttöillyt, ex-liitossa se piti salata, nyt 10 vuotta olen saanut vapaammin olla oma itseni ja laittautua naiseksi välillä, ompelen mieluisia vaatteita. Ystäviä, samanhenkisiä, jotka eivät etsi vain seksiä, on vaikea löytää, olen törmännyt myös siihen ,että jostain syystä naispuoliset karsastavat tyttöilyä, ei kaikki. Itse olen toivonut, että jos vain syntyisi, /löytyisi ryhmä tai sellainen paikka jossa aidosti cd-tytöt voisivat laittautua, keskustella, meikata, saada tukea ja apua, jakaa kokemuksia, pitää hauskaa, eikä se olis sellainen pimeä luola, jossa vain vongataan seksiä tms. Itse voisin esitellä tekemiäni vaatteita. No tämä viestiketju on vanha, mutta eihän sitä tiedä, jos joskus syntyisi jotain aitoakin. kimsplastics@gmail.com
- Anonyymi
",että jostain syystä naispuoliset karsastavat tyttöilyä, "
- Niin että mistähän syystä karsastavat? Se lienee itsestään selvää!!!
Todella vastenmielistä että mies tunkee naisten alueelle esittämään karikatyyrihahmoa naisista, kuka nauttisi nähdä karikatyrimäisiä halventavia pellehahmoja itsestään.
Se on oikeiden naisten pilkkaamista ja hirveän rumaa, mies meikeissä on vastenmielinen ja mahdollisesti vaarallinen koska hän harrastaa seksileikkiään siinä ihmisten ilmoilla kiihottuneena. Vastaavaa kuin joku runkkaisi julkisesti, siihen puututtaisiin mutta tuohon perversioon ja häirintään ei.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sille jollekin, tunnistat kyllä
Etkö kuitenkin huomannut, kuinka välitän ja olen hyvä sinua kohtaan? Se, että olet itse kuin mikäkin omahyväinen, ainakin tässä leikissämme, miten sin3142480Tupoksen koulun oppilaan putoaminen - onnettomuus?
Kalevassa aamulla uutinen yläkoululaisen putoamisesta koulutiloissa Tupoksella. Rehtori ei avaa asian taustoja - miten tämä on voinut olla mahdollista302112Asbergerihmiset
Tuossa ehkä olen törmännyt livenä Asberger-ihmiseen ja kuullut nyt parilta naiselta, että millainen on mahdollinen asberger-oireyhtymää kärsivän ihmis216826Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K312745- 41729
Jasminilla uuis kulta
personal trainer ja elämä hymyilee. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Jasmin-Mantyla-ero-ja-uusi-rakas/1182613?undefined55689- 44654