Glyfada, Voula... vinkkejä ensikertalaisille??!!

Ateenaan

Menossa ylihuomenna, viikoksi. Ateena uusi paikka. Hotelli Glyfada, Voula, alueelta. Vinkkejä ravintoloista, ostospaikoista, mitä tehdä, minne mennä, miten liikkue, rantaelämä/-kulttuuri???? Kaikki pikaiset vinkit ja linkit tervetulleita :)

Googletettu ollaan, suomalaisilla ja enkku-sivustoilla. Onko kaikki tuon alueen rannat "pyyhe rannalle ja makaamaan"-tyylillä vai löytyykö aurinkotuoleja myös? Maksullisia, maksuttomia?

1

1452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • glyfadanlyyli

      Glyfadan läheltä löytyy sekä maksullisia rantoja - joista löytyvät kaikki mukavuudet ja palvelut - että tavallisia vapaita rantoja, joille on oltava omat kampeet mukana. Iltaelämää alueella on sekö baarien että yökerhojen muodossa. Kreikassa etenkin kesäaikaan siinä rannan varrella on monia elävän musiikin paikkoja, joissa voi lasillisen äärellä kuunnella suosittujen paikallisten rakastettuja kappaleita - tarjontaa niin nuorisolle kuin jo varttuneempaan makuun. Glyfadan alueella ja siitä Sounioon päin on loistavia ravintoloita, merellisellä näköalalla, eikä Ateenan keskustaankaan ole vaikea päästä, sekä bussit että raitiovaunu vievät perille.

      Lue lisää Ateenasta ja Glyfadasta osoitteesta:

      http://kreikkaan.net/matkakohteet/ateena

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      150
      5158
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      83
      2742
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      87
      1742
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1206
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      976
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      902
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      893
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      883
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      862
    10. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      848
    Aihe