Onkos tänään tänään tullut takaisinkutsuja? Joko on turvatyynyt vaihdettu?
Vikoja riittää
KauheaMerkki
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vieläköhän Toyota käyttää Pokemonin irvistys -mallissa surullisen kuuluisaa Takataa sähköosien valmistajana?
Nuo takaisin kutsut johtuusiitä, että Toyota haluaa pitää laadusta kiinni. Kun tulee epäily, että jossakin mallissa saattaa mahdollisesti olla päässyt tuotantoon virheelinen osa silloin tarkistetaan ja korjataan virhe. Muut merkit eivät tee näin kuin pakon edessä. Silloinkin vain uhkasakon säestyksellä.
Toyota ei vapaaehtoisesti kutsu yhtäkään autoa takaisin, vaan käsky käy viranomaisilta. Turha myöskään innostua siitä, että Toyota kutsuu yli kymmenen vuotiaita autoja takaisin. Se johtuu siitä, että Toyota on vaan onnistunut pimittämään vikoja niin pitkään. Todella vastuutonta toimintaa Toyotalta.
Tämäkin asia on mm. tällä palstalla käsitelty tuhat kertaa, mutta sulla on ilmeisesti vaikeuksia informaation vastaanottamisessa ja ymmärtämisessä.
Vai sekundan tekeminen laadusta kiinnipitämistä? hahaah kaikkea sitä kuulee