Onkomies tässä moro!

OnkomiesItse

Kovasti on perikset udelleet taustojani ja kyselleet matkakokemuksistani. Kerrottakoon siis! Tämä on minun tarinani.
Olen seitsemänhenkisen lahkoperheen seitsemänneksi työttömin kuopus maaseudulta. Minulla on muodikas polkkatukka ja varkkuhaalarit. Äitee sanoo että näytän samalta kuin Tarzan silloin kun Tarzan sukeltaa ja pullistaa poskia.
Lähimpään kauppaan on 29 kilometriä mutta matka lataamaan lisää riipeitiä nettiin taittuu rivakasti Mansikki-ponin vetämillä puuvaunuilla joita me sanotaan Verrariksi. Samalla myyn matkalla iskän polttamaa pyhää vettä kyläläisille kympin leka.
On sitä kauempanakin käyty reissussa. Kerran join kylällä janooni yhden putelin ja lähdettiin Mansikki-ponin kanssa väärään suuntaan aina Alahärmään saakka.
Mummo tuossa yksi päivä pyysi että tules Paavo-Annikki tänne niin mummu opettaa naimaan. Minä vastasin että ei tartte, mä osaan jo. Mummu kysyi että kuka helvetti opetti niin vastasin rehellisesti että isoisä. Mummu iski vaaria leipälapiolla kiveksille kun tämä toikkaroi munasillaan keittiössä ja työnsi vaarin pään minuutiksi leivinuuniin. On ihan Niki Laudan näköinen nykyään ja on siksi meidän perheen stara. Vormulakuski.
Illalla on taas skabat kenellä lentää pisimmälle, enomiehellä vaiko tällä kertaa minulta paitsi että tänään on mun vuoro olla kontallaan maalina. Munasillaan tietenkin. Sitten veljet sedät ja enot runkkaa maaliviivan takana ja se kuka heittää lastin pisimmälle selkääni kirjoittaa siihen nimmarit. Mä en ymmärrä miksi mä joudun aina olemaan maalitauluna?
Noh, anyway mua sitten ärsytää kaikki Pattayan perikset. Oon kattonut netistä ja kyllä on jumalatonta touhua! Eikö sitä iso ukko saa muuten kuin rahalla? Kyllä meillä saa ainakin. Joka ilta on kyrvän piilotusleikkejä ja Kortteenpohjan oma meksikon pikajuna. Mansikki ottaa muuten hillotun kikkelin turpaansa kahvaa myöten. Tekee nannukkaa eikä maksa mitään. Mansikki ei ole mikään huora koska jos antaisin sille rahaa niin se olis huora. Annan sille vaan hilloa ja sokeria ja sitten harjaan sen kunnolla.
Miksi muutes Pattayan periksillä on aina... Ohoh... Äitee huutaa. Pitää mennä lypsämään Lasse-Sedän muna tyhjäksi kun se on työntänyt sen taas oksanreiästä paskahuusiin jossa Hilma-eno oli juuri etsimässä paskasta ukin tekohampaita.
Palataan perikset!

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onkotoimuka

      ...aito onkomies? En usko! Eiköhän onkomies ole ihan tavallinen pattayanperis. Onko tämä identiteettivarkaus?

      • onkoonse

        On, ja Thaimaassa nussimassa huoria eli maksullisia naisia.


      • OnkomiehenSeikkailut
        onkoonse kirjoitti:

        On, ja Thaimaassa nussimassa huoria eli maksullisia naisia.

        Onkomies ei ole Härmästä päässyt mihinkään ja Mansikki on toistaiseksi hänen ainoa kaatonsa. Onko? On.


    • TomiJuhana

      Ok, tämä selittää kaiken. I'll rest my case.

      • hänestäkertoo

        TomiJuhanastahan aloitus kertoo ja aika osuvasti on kerrottukin.


      • sivustaSeurannut
        hänestäkertoo kirjoitti:

        TomiJuhanastahan aloitus kertoo ja aika osuvasti on kerrottukin.

        Onkomies ei ole käynyt Pattayalla. TomiJuhana ainakin kerran.


    • onseOnkomies

      Kuulostaa jännittävältä tuo onkomiehen suku. Onkohan ne ihan terveitä vai sisäsiittoisuusko tekee punaniskoista äkäisiä ja vihamielisiä Pattayan turisteja kohtaan? Se selittää paljon ja lahkoilla todellakin on omat debunkkarinsa nettipalstoilla häiriköimässä.

    • Onseonkomies

      Onkomies nukkui viime yönä melkei 7 tuntia kunnes palasi "sorvin" ääreen Pattaya-fetissinsä pariin. Lääkärit lienee voimattomia tuon onnettoman ressukan kanssa. Viina ja lääkkeet ei sovi syrjäytyneelle mielisairaalle onkomiehelle.

    • periikseet

      mitäs perikset? ootteko saanu naista koska viimeks?

      huoria ei lasketa,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe