Terveisiä peräkammarista!

Linuks_tuulta_ja_tyhjää

Moi täältä peräkammarista.
Oon linuksharrastaja ja asun täällä linuks-peräkammarissani bongipiippu huulilla.......mmmmmmm........aaaahhhhhh. Minulla on monta linuksia tietokoneissani, jotka olen varastanut kaatopaikalta, elektroniikkakontista. Tykkään taistella tuulta ja tyhjää vastaan, sillä eihän näissä toimi oikein mikään, mutta onpas silti kiva harrastaa.
Tänä perjantaina yritän taas tätä saada toimimaan: http://aijaa.com/qaEire ....jokos kurkistitte, mikä se on?
Olenkin yrittänyt jo monta perjantaita onnistumatta siinä, mutta en aio luovuttaa!
Tässä saattaa mennä vielä montakin bongiperjantaita, mutta näitähän meillä riittää......†

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • et_huijaa

      OIKEASTI olet tyypillinen windows-hihhuli, et huijaa ketään vaikka kuinka yrittäisit esiintyä linux-käyttäjänä.

    • OHJELMOIJANOPAS

      Jos jonkin saa tomimaan jollain, sen saa toimimaan kaikilla.

    • kyybe

      Linux on ilmainen ei sitä tarvi varastaa =D Windowsin olet varmasti varastanut, siitä ei ole epäselvyyttäkään.

      • fdyinulfcxyfxhvuvk

        rturtkkuukru f uruu rur fg fdrsxjg xcjxcf f.


    • LoistavaLinux

      Karin aloituksessa vain otsikko pitää paikkansa, muu on silkkaa valhetta.

    • Jaahans! Kari on siis jälleen alkanut polttamaan oreganoa peräkammarissaan!

      Ja vieläpä kiipeilee kaatopaikalla ties minkä keskellä!

      Joudumme turvallisuusriskin vuoksi ottamaan teidät tänne hoitoon. Tervetuloa vastaanotolleni, huomenna kello 9.

      • Linuks_bongipiippu

        Pssst. bongipiippu on ihan tyhjä - ei sulla sattuis oleen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe