Kiitos ja kumarrus!
Ei tarvitse enää meidän perheestä kantaa huoltoasemalle eurojamme bensa/naftaostoksilla, saatika käydä ruokailemassa kyseisessä paikassa.
Syynä "joukkoporttikielto" kylän nuorille asiakkaille.
Tähän joukkoon nimittäin lukeutuu myös fiksusti käyttäytyviä nuoria, joilla
käytöstavat kunnossa.
Ikärasismia äärimmilleen vietynä.
Shell Helmisimpukka Kyyjärvi
12
2042
Vastaukset
- mikko233
Millois tommonen ´´porttikielto´´ on astunut voimaan?
- mikko233
Ja minkä takia?
- exkyyjärveläinennn
Ei muutako shelli boikottiin.
- ikuinennuori
Onneks ei tarvi käydä ku pakon eestä. palvelu muutenkin huonoa
- Lera77
Mikä se pakkokin sitten on...
- ikuinennuori
posti
- entinenasiakas
asiakaspalvelun laatu muuttunut kamalasti päällikön vaihduttua.
- Ebinjuttumage
Voisin vaikka sanoa että hattua nostaa.
- ymmärrän-täysin
Nuorisollahan itsellä ei ole mitään osaa eikä arpaa. Kilttejä kullannuppuja. Kantavat viikkorahojaan taloon kottikärrytolkulla muiden asiakkaiden häiritessä näitä joutavalla istuskelulla, metelöimällä, sotkemalla ja ikivaltaa tekemällä. Pelikoneetkin ovat lain mukaan vain alle 18-vuotiaille.
Tottapuhuen, olkaa kilttien muksujen vanhemmat vihaisia näiden "kullannuppujen" ääliövanhemmille, jotka eivät opeta tapoja kakaroilleen - älkää yrittäjille, jotka ovat kyllästyneet jatkuviin em. ongelmiin. Vai onko joukossa pomon kakara niin ei uskalleta haukkua oikeaa puuta??- GoldCard
Siistiminen kuuluu kaiketi työnkuvaan? Eikö viikkorahat olekaan oikeaa rahaa? Meillä päin ei tarvita kottikärryjä "rahan kantoon", hoituu ostokset pienellä muovin palasella. Tosin täytyy alkaa miettiä, missä sitä käyttelee.
- Pullamössöä
GoldCard kirjoitti:
Siistiminen kuuluu kaiketi työnkuvaan? Eikö viikkorahat olekaan oikeaa rahaa? Meillä päin ei tarvita kottikärryjä "rahan kantoon", hoituu ostokset pienellä muovin palasella. Tosin täytyy alkaa miettiä, missä sitä käyttelee.
Kattos. Pullsorsan kasvattaja täällä itkee kun ei osaa taikka viiti pitää kersoilleen kuria. Sitten nämä pullasorsat metelöi ja riehuu kylillä kiusaten työssäkäyviä. Ota se hopealusikka pois perseestäsi ja rupea olemaan kunnon vanhempi.
- GCard
Hoppee ei oo häppee... mut kyllä kultaa sen olla pitää, lusinkankin!
Eikä itketä yhtään.
Kyyjärvellä saa kiusattua ihmisiä helposti, ajamalla tietä pitkin perjantaina klo 18 jälkeen. Silloin aletaan nukkumaan.
Tässä tämän koko asian suhteutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2257017Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää451295Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271102- 75911
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal49875Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a62867Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.96836Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38801Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14776- 43753