Shell Helmisimpukka Kyyjärvi

pahastunut

Kiitos ja kumarrus!
Ei tarvitse enää meidän perheestä kantaa huoltoasemalle eurojamme bensa/naftaostoksilla, saatika käydä ruokailemassa kyseisessä paikassa.

Syynä "joukkoporttikielto" kylän nuorille asiakkaille.
Tähän joukkoon nimittäin lukeutuu myös fiksusti käyttäytyviä nuoria, joilla
käytöstavat kunnossa.
Ikärasismia äärimmilleen vietynä.

12

2102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikko233

      Millois tommonen ´´porttikielto´´ on astunut voimaan?

      • mikko233

        Ja minkä takia?


    • exkyyjärveläinennn

      Ei muutako shelli boikottiin.

    • ikuinennuori

      Onneks ei tarvi käydä ku pakon eestä. palvelu muutenkin huonoa

      • Lera77

        Mikä se pakkokin sitten on...


      • ikuinennuori

        posti


    • entinenasiakas

      asiakaspalvelun laatu muuttunut kamalasti päällikön vaihduttua.

    • Ebinjuttumage

      Voisin vaikka sanoa että hattua nostaa.

    • ymmärrän-täysin

      Nuorisollahan itsellä ei ole mitään osaa eikä arpaa. Kilttejä kullannuppuja. Kantavat viikkorahojaan taloon kottikärrytolkulla muiden asiakkaiden häiritessä näitä joutavalla istuskelulla, metelöimällä, sotkemalla ja ikivaltaa tekemällä. Pelikoneetkin ovat lain mukaan vain alle 18-vuotiaille.

      Tottapuhuen, olkaa kilttien muksujen vanhemmat vihaisia näiden "kullannuppujen" ääliövanhemmille, jotka eivät opeta tapoja kakaroilleen - älkää yrittäjille, jotka ovat kyllästyneet jatkuviin em. ongelmiin. Vai onko joukossa pomon kakara niin ei uskalleta haukkua oikeaa puuta??

      • GoldCard

        Siistiminen kuuluu kaiketi työnkuvaan? Eikö viikkorahat olekaan oikeaa rahaa? Meillä päin ei tarvita kottikärryjä "rahan kantoon", hoituu ostokset pienellä muovin palasella. Tosin täytyy alkaa miettiä, missä sitä käyttelee.


      • Pullamössöä
        GoldCard kirjoitti:

        Siistiminen kuuluu kaiketi työnkuvaan? Eikö viikkorahat olekaan oikeaa rahaa? Meillä päin ei tarvita kottikärryjä "rahan kantoon", hoituu ostokset pienellä muovin palasella. Tosin täytyy alkaa miettiä, missä sitä käyttelee.

        Kattos. Pullsorsan kasvattaja täällä itkee kun ei osaa taikka viiti pitää kersoilleen kuria. Sitten nämä pullasorsat metelöi ja riehuu kylillä kiusaten työssäkäyviä. Ota se hopealusikka pois perseestäsi ja rupea olemaan kunnon vanhempi.


      • GCard

        Hoppee ei oo häppee... mut kyllä kultaa sen olla pitää, lusinkankin!
        Eikä itketä yhtään.
        Kyyjärvellä saa kiusattua ihmisiä helposti, ajamalla tietä pitkin perjantaina klo 18 jälkeen. Silloin aletaan nukkumaan.
        Tässä tämän koko asian suhteutus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2328
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2193
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1545
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1494
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1427
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    9. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe