TV torrentit

sitten kun syytteitä alkaa napsua niin miktkä tuotteet kuuluvat niihin. onko esim. tv sarjojen latailu piratismia?
42413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...merirosvosarjojen latailu on.

Rennyt Harlinin Cutthroat Island-leffan lataamisesta ne laittaa kävelemään lankulle.

Äänestä

Jahtaako ne nyt siis sivustojen ylläpitäjiä vai käyttäjiä myös?

Äänestä
  • ...tiedonmurusten mukaan vain ylläpitäjiä. Kuulemma MTV3:n uutisissa olisi joku poliisiheebo sanonut, että ei käyttäjiä.

    Äänestä

Eiköhän sekin ole kun sika ahne teosto ei saa niistä siivua välistä. eihän taksi yms. autoilijatkaan saa kuunnella radiota kun siitä ei ole maksettu teostolle julkisesta esittämisestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepsvaan kirjoitti:

sitten kun syytteitä alkaa napsua niin miktkä tuotteet kuuluvat niihin. onko esim. tv sarjojen latailu piratismia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu