Moro oon 13v poika ja mulla on jo pari kertaa tullu spermaa. Nyt kolmena viimesenä kertana kun olen vetänyt käteen, ei ole tullut mitään. Mistä tämä voisi johtua? Sitten minulla on sellainenkin kysymys että onko se ihan normaalia, että se sperma tulee vasta n. 10-30 sekuntia orgasmia myöhässä? Ja vielä YKS kysymys :D Että minkä ikäisenä suunnilleen esinahan pitäisi irrota esinahasta niin, että sen saa vedettyä kokonaan terskan taakse? Mulla on jo vähän se alkanut irtoilemaan ja esinahka pullidtuu kun virtsaa, muttei tuki kuitenkaan virtsan tietä. Kiitos jo etukäteen. :)
Spermaa ei tule enää
13vuotiaspoikavaa
10506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tossa kolmannessa kydymyksessä tarkotan siis että milloin esinahka irtoaa terskasta :P
En oikeen tiiä miten noihin vastata. Itellä joskus sinun ikäsenä irtoili kunnolla. E sperma yleensä täyttyy 3päivän välein mutta sinun ikäisellä ei välttämättä spermaa tule samalla tavalla tai niin paljon. Tosta et sperma tulee 10-30 sekunttia myöhässä nii siit ei oo mitää hajuu. Mut älä turhaan tälläsist viel huolehdi. Se vaihtelee millon murrosikä alkaa ja millon esinahka irtoo. Joten en vieltässä vaiheessa huolestuisi.
En ole varma onko tiedot täysin oikein, mutta jotai sinne päin.
Olet vielä sen verran nuori, että ei syytä huoleen. Spermaa ei sinun ikäiselläsi vielä eritykään kovin paljon. Kai sentään orgasmi tuntui mukavalta? Vuoden sisällä asiat muuttuvat kohdallasi itsestään ja olet pian mies.
Mulla oli sama juttu että ei tullu enää spermaa, no menin lekuriin niin siellä huomattiin että mulla on kives syöpä. En voi saada lapsia mutta selvisin ku huomattiin ajoissa.
Ei sitä mälliä ny lennä jos sä tunnin välein käyt nurkan takana johonki pusikkohon vetelemäs :D ja terskan ei tietääkseni pitääsi irrota, voi tulla vähä pipi siinä vaihees
Kulutit spermasi loppuun. Et voi saada lapsia, onneksi olkoon.
Helvette denna sida är två år gammal för fan kan du inte räkna
En puhu Ikeaa.
Finskspråkiga kan vara riktiga idioter...