Kreikkalaisten touhut ja Vag konsernin touhut on hyvin linjassa EU:n touhuissa. Molemmilla menee kaikki päin bersettä. Sukulaissieluja vissiin.
EU:n touhujaVagin ihme maassa
VagAlfaRämä
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja missäköhän kohtaa vw:llä menee huonosti?
Vw:n kaltaiset talouden veturit ja voittoa tuottavat yritykset työllistävät satojatuhansia ihmisiä ja tuottavat verotuloja joilla Kreikan kriisiä rahoitetaan.
Laita nyt se korkki kiinni ja yritä tulla tuottavaksi yksilöksi yhteiskunnalle. Suomessakin on liikaa teitä kreikkalaisia meidän veronmaksajien elätettäväksi.
Muistin virkistämiseksi pari kirjain lyhennettä näin aluksi Tsi Dsg. Siinäpä saksalaisten insinöörien teknilliset saavutukset . Lienevät olutjuhlissa ne suunnitelleet ja turkkilaiset siirtotyöläiset kasanut. Vuosikausia työnnetään markkinoille tämmöisiä susia ja korjauskuluihin ei osallistuta kuin korkeintaan muutamassa, että voi kehuskella muka olemattomalla vastuullaan. Takuutakin näille selville suunnittelu virheille annetaan vain 2 vuotta. Saksassakin alettu vaatia pitempiä takuita näille hajoaville kyhäelmille. Kaiken tavoin yritetään peitellä ja kusettaa ostajia.
Jos tuolta tuntuu niin kannattaa ostaa joku toinen auto.
Mulla on ollut kaksi TSI-DSG VW:tä ja seuraavastakin autosta löytyy nuo samat kirjaimet. Parasta kyytiä mitä mitä tuossa hintaluokassa markkinoilta löytyy. Miksi tyytyä vähempään?
Muistin virkistämiseksi voin kertoa että tuo teknologia on viime vuosikymmenen suurin menestystarina autoteollisuudessa ja kaikki muut ovat apinoineet vw:n kehittämää teknologiaa. Viimeisimpänä perässähiihtäjänä Toyota tuo oman TSI-kopionsa kymmenen vuotta myöhässä.
Apukoululainen Veikko Vammakko se taas provoilee kuten tekee monen muun länsiauton palstalla (Skoda, Citikka, BMW, Jaguar jne.).
Muistin virkistämiseksi Veikko Vammakolle: mikäs automerkki on ollut pitkään suurin menestyjä? Volkswagen!