Kyyjärven vanhoillinen munapää

eiviritetty

ime vaan munaas :D

12

275

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puoleltatoiselle

      Hyvä nuoriso,tälläisellä kielen käytöllä mitä nyt on alkanut tulla,mietityttää onkohan se "kyttääjä" sittenkään ihan väärässä,miettikääpä tätä asiaa?

    • mikko233

      Ettet vaa ite oo tehnyt näitä ´´keskusteluja´´?

      • Puoleltatoiselle

        Eli , kerro mitä tarkoitat tuolla kommentillasi ????????


    • mikko233

      Kuulit kyllä... Elikkäs olisit itse tehnyt tämän ja monet muut, ´´Ime munaa´´ tyyppiset keskustelut. Ja nyt sitten yrität säällittävästi sanoa että nuoret olisi tehnyt, nämä lapselliset ´´langat´´. Näköjään yrität selvästi saada nuorison näyttämään tyhmiltä idiooteilta, mutta tosiasiassa nämä nuoret tulevat pääsemään paljon pidemmälle elämässä, mihin sinun rahkeesi eivät riittäneet. (Valitettavasti).

      • Puoleltatoiselle

        No huh huh,etpä voi olla enempi väärässä.
        Olen kunnioittanut kaikkia Kyyjärven nuoria ja kaikki joiden kanssa olen ollut tekemisissä ovat todella fiksuja nuoria.
        Siksi oli tosi järkytys lukea tätä palstaa kun alkoi olla tuollaisia kirjoituksia,todella uskomatonta kuka näitä kirjoittelee Mikko hyvä?
        On harmi jos yksi kirjoittaja voi pilata kaikkien nuorten maineen.
        Sen lisäksi,olen päässyt aika pitkälle omassa elämässäni ja olen siihen tosi tyytyväinen.


      • mikko233

        Kyllä niitä kommentoijia (haukkujia) riittää ainaski tossa, Kyyjärven nuoriso nimisellä palstalla.

        Ja pahoittelen tuota edellistä kommenttiani. Mun piti sanoa että yleisesti kaikki jotka haukkuvat nuoria, eivät ole välttämättä päässeet elämässä pitkälle ja purkavat nyt paineitaan tänne. Sinähän voit olla vaikka tehtaanjohtaja, mistäs minä sen tiedän. Ja jos olet tyytyväinen elämääsi, ja varmasti oletkin niin ei muutakun ´´Anna mennä perkele´´. ANTEEKSI!


    • kasipari

      Minä profiloin näiden samantapaisten kirjoitusten alulle panijaksi radioamatööritoimintaa harrastaneen henkilön, joka on havainnut, että aakkosillakin voi viestittää.

      • Änkyrä

        Olen samaa mieltä,näin tämä juttu menee !


      • Alkuasukas007
        Änkyrä kirjoitti:

        Olen samaa mieltä,näin tämä juttu menee !

        Olen lukenut "naapuri kunnan" viestejä ja siellä on hyvin yleistä tälläinen ala-arvoinen kielenkäyttö,josko nämä kirjoitukset tulevatkin sieltä.
        Olen paljon tekemisissä nuorten kanssa ja en ole koskaan Kyyjärvellä törmännyt moiseen,varmaan jokunen poikkeuskin löytyy joka nyt pilaa kaikken nuorten maineen.
        Harmi.


    • Ihmettelenvaan

      Eikö täll epalstalle voi määrätä jotai sheriffiä, joka poistaa tälläiset typeryydet, missä ei ole päätä eikä häntää. Hävetkää vähän tuollaisten kirjoittajat

    • Anonyymi

      Tulvakusija on ylennetty kusikeisariksi,

    • Anonyymi
      UUSI

      Täytyy sanoa,että jotenkin jostain syystä nykyihmiset? näinkin pienellä kylällä ovat ,olivatpa sitten nuorempia ,tai varttuneempia , ovat ns. elämästä aikalailla ulkona,eli pihalla ? Onko yhteiskunta yleisesti "sairastunut" ,normi fiksuus ja empatia alkaa olla poissa ihmisiltä,,on toki poikkeuksia onneksi olemassa .On kumma ,kunpitää mollata ,nimitellä ,haistatella ym asiaan kuulumatonta sanoa toisesta,ehkäpä "peiliin" kurkistamalla voi selvitä jptain ,kun miettii ! No nimettömänähän voi näin tehdä, naamakkain ehkö olisi vaikeampaa ,luulen näin ? Mutta joka paikkakunnalla on omat "asemalle jäävät" joilla ei ole muuta tapaa itsetuntoansa nostaa,näin sen täytyy olla, ikävää,mutta totta..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      118
      5360
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      141
      2993
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      28
      2557
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      448
      2320
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2265
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      179
      1738
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      119
      1382
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      36
      1202
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      1006
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      83
      975
    Aihe