Subbari ja 3 kaiutinta..miten kytken?

Subwoofer YAMAHA SW-P130 kaiuttimet Yamaha NX-C130 yksi ja NX-E130 kaksi.
Onko hyviä neuvoja jollakin.
1359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysymystä kannattaisi ehkä vähän tarkentaa, kun siitä ei ihan selvinnyt, mitä kaiutinsarjalla olisi tarkoitus soittaa. Itselläni on muuten samanlainen kaiutinsarja, paitsi että NX-E130 -kaiuttimia on neljä kappaletta. Kaiutinsarja on ollut kytkettynä Pioneer VSX-417-s -viritinvahvistimeen. Vahvistimeen taas on ollut kytkettynä TV, Blu ray -soitin ja tietokone. Eli ainakin noin voi kytkeä :) Viritinvahvistin on muuten menossa myyntiin, jos kiinnostaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Elektroniikkanero kirjoitti:

Subwoofer YAMAHA SW-P130 kaiuttimet Yamaha NX-C130 yksi ja NX-E130 kaksi.
Onko hyviä neuvoja jollakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu