Jalkapallo on hyvään viihdettä ja ansaitsee arvoisensa puitteet myös Vaasassa. Nyt kun Vaasan ykkösjoukkue on tähänastisen menestyksensä perusteella putoamassa liigasta, ja samalla puuhataan 10 miljoonan areenaa, niin jatkossa saadaan kaupunkiin muillekin divari/piiritason" lajeille kuten amerikkalainen jalkapallo, pesis, yleisurheilu, jne. kaupungissa vastaavat harjoitus- ja kilpailuolosuhteet.
Vaasaan uusi jalkapallostadion
profutis
1
78
Vastaukset
- sertfygy
Hyvä, kun sinne rakennetaan uusi stadion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253