Aika helppo vastata: Kaksikko vastusti viimeiseen asti tapahtumapuiston rakentamista, joten neistä olisi kai ollut noloa osallistua huikean hienoon konserttiin. Kaksikko sai pitkän nenän, kun kansa osallistui ja nautti täysin siemauksin konsertista laajalti ympäri Suomen ja kantoi rahaa hämeenlinnalaisille yrittäjille. Tällaisia tapahtumia tarvitaan lisää Kantolaan persukaksikon vastustuksesta huolimatta.
Missä persukaksikko AC/DC-konsertista?
Nolottaako
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Perziikit mokas tuplasti kun ensi vastusti Kantolaa ja sitte ei ymmärtäneet kieltää perziikkiministereitä Soinin johdolla tulemasta rokkijuhlii.
Olivat laskemassa scc ja kantolan tappioita veronmaksajille. Ajatelkaa,ekalla keikalla maksettiin koko 4 milliä ja voittoakin kaupan päälle. Kyllä osaavat taitavat laskea.
uraa pöljät kirjoittelemassa.
Naurettavaa tehdä suuri juttu siitä, kuka mihinkin konserttiin osallistuu tai ei osallistu. Iisakkiko oli Antin palstan kirjoittaja vai joku kesätuuraaja, jolla ei ollut järkevää kirjoitettavaa?
Hiljaa olisi pitänyt olla että koko Persujohto oli Kantolassa!!!!!!
Iisakin konsultti oli äänessä.
Hyvää konsulttia käytti ja paljon parempaa kun Kari SCChankkeessa.
kyllä on iisakki katkerana kun kari vastusti scc:tä
Aika noloa, jos ei täkäläiset persut osallistuneet, kun oikein ministerivieraita oli paikalla. Onko täkäläiset persut jotenkin epäsosiaalisia? Olen ollut huomaavinani sellaista, kun mihinkään yhteiseen tilaisuuteen eivät voi osallistua. Miten tommoset jäykkikset ja totiset torvensoittajat vois menestyä eduskunnassa?
Ei voi olla kun liikemies Kari tuki liikemies Ritskun bissnestä.
scc:n hallituksessa istunutta iisakki kiemunkia selvästi harmittaa kun kari ilkkala vastusti scc:tä.
Ei kun liikemies Kari tuki liikemies Ritskun autotalo bissnesstä.
scc:n hallituksessa istunutta iisakki kiemunkia vieläkin selvästi harmittaa kun kari ilkkala vastusti scc:tä.
Ketä kiinnostaa, mihin festareihin poliitikot osallistuu vapaallaan???
Jos olisin poliitikko, AC/DC-konserttiin? Ei kiitos, ei minun makuuni. Suomen suvessa on ylipaljon, mistä valita. Jos pakollinen edustusjobi, silloin tietysti.
Ei hämeenlinnalaispersuja näy Sibelius-konserteissakaan. Eivät harrasta minkäänlaista kultuuria. Ilmankos pitää vastustaa Verkatehtaan paviljonkia ja Kantolan tapahtumapuistoa. Ei näkynyt myöskään Linna-jazzeissa. Ovat ilmeisesti erittäin epämusikaalisia. Kertaakaan en ole nähnyt Karia tai Lulua teatterissa, joten näyttämötaide ei heitä kiinnosta. Kirjaston ja taidemuseon he varmaan myös kiertävät kaukaa.
Hohoo, MurjottavatKotonaan puhuu omiaan. Hae sen sijaan itsellesi hyvä kirja. Kysy vinkkiä Karilta ja Lululta.
Keneltä muulta mutta en niiltä.
Lulu lukee vaan kaatopaikkaoppaita ja Kari kaupunginvaltuuston vanhoja pöytäkirjoja kymmenen vuoden takaa, joten aika turhaa olisi kysyä heiltä. Ei ole kumpaakaan kirjastossa näkynyt, olen siellä töissä.
Edustusjobi?????Kenelle edustaa, miksi ja kenen rahoilla?
Perziikkeja kulttuuri ei kiinnosta.
sinua kiinnostaa, mutta kun et ymmärrä siitä mitään. kun on lusikalla annettu ei voi kauhalla pyytää.
Virallisiin tilaisuuksiin kaupunki valitsee jonkun johtavan virkamiehen tai poliitikon edustamaan kaupunkia, pitämään puheen, viemään kaupungin tervehdyksen.