Pyrhotelli

Millainen on hotelli Pyr laadultaan ja hinnaltaan. Varasin talveksi kuukaudeksi.
141264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Pyr hotelli Fuengirolassa on normi kolmentähden hotelli. Paras mahdollinen sijainti, koska talvella lähes kaikki ravintolat on suljettu.Pyrin läheltä niitä kyllä löytyy. Miinusta on meren läheisyys, mikäli ikkunat on merelle päin. Kylmä viima tunkeutuu sisälle yksinkertaisista ikkunoista. Huoneistot ovat kyllä melko isoja ja siistejä. Hyvää matkaa toivottelen.

Äänestä

Eivätkö kertoneet hintaa kun sitä kysyt?

Äänestä

Hinta on 2500 pienimmässä huoneistossa, isommassa on kalliimpi.
Kiitos tuosta ikkuna jutusta, en itse ymmärtänyt. Lähden jouluksi ja palaan tammikuun 20 päivän aikoihin tai ihan lopussa tammikuuta.

Äänestä

Maksatko kuukaudessa 2500 euroa?? Onpa kallis. Kysypä välittäjätoimistolta, saisit edullisemmin. Fuengirolassa ainakin kolme suomalaista välittäjää välittää huoneistoja Pyr:stä.

Äänestä

Mitähän kautta, osoitteita, kannattaa vastaisuudessa varata?
Entäpä jos kevääksi huoneiston vuokraisin. Mikä välittäjä olisi luotettava. Ehkä myöhemmin, jos viihdyn siellä, voisin omankin hankkia.
Nyt on koematka eläköitymisen kunniaksi.

Äänestä
  • Suomalaisia välittäjiä on useita. Huoneistohotelleihin keskittynyt www.lomaasunto.net on oma suosikkini. Heillä varmaa laajin huoneistohotelli valikoima. Normaali asuntoja voit kysellä esim. tupasi.net , mutta veikkaan että huoneistohotelli on kätevämpi 1-4 kk. asumiseen.

    Äänestä

Me olemme vuokranneet Rantakylän kautta useamman kerran ja kaikki on toiminut erinomaisesti

Äänestä
  • Minäkin olen parina syksynä vuokrannut huoneistohotellin usean kk:n ajaksi Rantakylän kautta ja kaikki toiminut todella hyvin. Heiltä saa tarvittaessa apuakin, jos jokin mättää hotellilla.

    Äänestä

Älä nyt ihmeessä maksa noin paljoa. Bogart baarin vieressä rantakadulla on saksalainen Marina joka välittää vuokra-asuntoja. Katsopa sieltä eli immopiliariana las palmas. Olen itse vuokrannut häneltä ja kaikki toimii hienosti. Pyr hotelli on hyvällä paikalla,mutta kaipaa remonttia ja monessa huoneessa haisee viermärit

Äänestä
  • PYR-hotellin sijainti on paras mahdollinen, fiksu ala-aula, lounge ja alakerrassa on myös on kahvio, josta saa syötävääkin.
    Pari huonoa puoltakin on. PYR-hotellin ylimmissä kerroksissa on luteita. Naapurimaan asukkaat ovat alkaneet viihtyä siellä, ja haluavat aina ylimpien kerrosten huoneistot, koska sinne aurinko paistaa vuorten yli pisimpään talvella. Torakoitten suhteen PYRissä on taisteltu pitkään, joten viikottain näkyy enää vain ehkä yksi yrittäjä keittiönurkkauksessa.
    Jos ikkuna ja parveke on etelään tai länteen, viikonloppuisin alempiin kerroksiin kuuluu brittiläisestä lähipubista musiikin pauhu aamuneljään ja meluisaa porukkaa parveilee PYRin ja pubin välisellä alueella sen jälkeenkin. Sama kuuluu Las Palmerasin itähuoneisiin, joka on vastapuolella PYRiä länteen. Pubi on näiden hotellien välisellä alueella. Jos itse valvoo aamuun, niin eihän se silloin häiritse. Tai sitten yrittää ottaa univajeen arkipäivinä takaisin.
    Kannattaa pyytää huone/huoneisto kerroksista 5-7. Kerroksia on muistaakseni 10.

    Äänestä

Sori se on inmopiliariana las palmas. Todella luotettava ja jos lupaa hoitaa jotain niin myös tekee sen. Meidän vieraat vuokrasi Las Palmerkasesta hänen kauttaan kivan kaksion.

Äänestä

Tänään tulleessa Ole-lehdessä esim. Loma-asunnot.net iso mainos. Nuriasol alk 790€/kk. Aurinkopuolelta ehkä 100 € kalliimpi ja ehdottomasti otettava sieltä. Uutena heillä Torremolinos huoneistohotelli Stella Polaris alk. 790 €/kk ja siivous 1xvkossa sisältyy. Näistä ei takuumaksuja. Sähköt ja vedet sisältyvät.
Rantakylältä löytyy myös Fuengirolan rantakadulta tasokas kohde, nimi ei nyt muistissa suurin piirtein 900-1000 € hintaluokassa.

Äänestä
  • Alkaa olla toi Nuriasol täynnä jo ensi talveksi..

    Äänestä

Minuakin kiinnostaisi huoneiden laatu vaiikka menen vain joulun pyhiksi. Onko kunnon vuodevaatteet ja pyyhkeet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyrpyr kirjoitti:

Millainen on hotelli Pyr laadultaan ja hinnaltaan. Varasin talveksi kuukaudeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu