Pyrhotelli

Pyrpyr

Millainen on hotelli Pyr laadultaan ja hinnaltaan. Varasin talveksi kuukaudeksi.

14

1225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koettuon

      Pyr hotelli Fuengirolassa on normi kolmentähden hotelli. Paras mahdollinen sijainti, koska talvella lähes kaikki ravintolat on suljettu.Pyrin läheltä niitä kyllä löytyy. Miinusta on meren läheisyys, mikäli ikkunat on merelle päin. Kylmä viima tunkeutuu sisälle yksinkertaisista ikkunoista. Huoneistot ovat kyllä melko isoja ja siistejä. Hyvää matkaa toivottelen.

    • hintatietoinen

      Eivätkö kertoneet hintaa kun sitä kysyt?

    • Jouluvaari

      Hinta on 2500 pienimmässä huoneistossa, isommassa on kalliimpi.
      Kiitos tuosta ikkuna jutusta, en itse ymmärtänyt. Lähden jouluksi ja palaan tammikuun 20 päivän aikoihin tai ihan lopussa tammikuuta.

    • johannes12

      Maksatko kuukaudessa 2500 euroa?? Onpa kallis. Kysypä välittäjätoimistolta, saisit edullisemmin. Fuengirolassa ainakin kolme suomalaista välittäjää välittää huoneistoja Pyr:stä.

    • Joulumummu

      Mitähän kautta, osoitteita, kannattaa vastaisuudessa varata?
      Entäpä jos kevääksi huoneiston vuokraisin. Mikä välittäjä olisi luotettava. Ehkä myöhemmin, jos viihdyn siellä, voisin omankin hankkia.
      Nyt on koematka eläköitymisen kunniaksi.

      • Eteläänjo

        Suomalaisia välittäjiä on useita. Huoneistohotelleihin keskittynyt www.lomaasunto.net on oma suosikkini. Heillä varmaa laajin huoneistohotelli valikoima. Normaali asuntoja voit kysellä esim. tupasi.net , mutta veikkaan että huoneistohotelli on kätevämpi 1-4 kk. asumiseen.


    • Minäme

      Me olemme vuokranneet Rantakylän kautta useamman kerran ja kaikki on toiminut erinomaisesti

      • Johannes12

        Minäkin olen parina syksynä vuokrannut huoneistohotellin usean kk:n ajaksi Rantakylän kautta ja kaikki toiminut todella hyvin. Heiltä saa tarvittaessa apuakin, jos jokin mättää hotellilla.


    • Kukkamaaria59

      Älä nyt ihmeessä maksa noin paljoa. Bogart baarin vieressä rantakadulla on saksalainen Marina joka välittää vuokra-asuntoja. Katsopa sieltä eli immopiliariana las palmas. Olen itse vuokrannut häneltä ja kaikki toimii hienosti. Pyr hotelli on hyvällä paikalla,mutta kaipaa remonttia ja monessa huoneessa haisee viermärit

      • jo-neljä-kertaa

        PYR-hotellin sijainti on paras mahdollinen, fiksu ala-aula, lounge ja alakerrassa on myös on kahvio, josta saa syötävääkin.
        Pari huonoa puoltakin on. PYR-hotellin ylimmissä kerroksissa on luteita. Naapurimaan asukkaat ovat alkaneet viihtyä siellä, ja haluavat aina ylimpien kerrosten huoneistot, koska sinne aurinko paistaa vuorten yli pisimpään talvella. Torakoitten suhteen PYRissä on taisteltu pitkään, joten viikottain näkyy enää vain ehkä yksi yrittäjä keittiönurkkauksessa.
        Jos ikkuna ja parveke on etelään tai länteen, viikonloppuisin alempiin kerroksiin kuuluu brittiläisestä lähipubista musiikin pauhu aamuneljään ja meluisaa porukkaa parveilee PYRin ja pubin välisellä alueella sen jälkeenkin. Sama kuuluu Las Palmerasin itähuoneisiin, joka on vastapuolella PYRiä länteen. Pubi on näiden hotellien välisellä alueella. Jos itse valvoo aamuun, niin eihän se silloin häiritse. Tai sitten yrittää ottaa univajeen arkipäivinä takaisin.
        Kannattaa pyytää huone/huoneisto kerroksista 5-7. Kerroksia on muistaakseni 10.


    • Kukkamaaria59

      Sori se on inmopiliariana las palmas. Todella luotettava ja jos lupaa hoitaa jotain niin myös tekee sen. Meidän vieraat vuokrasi Las Palmerkasesta hänen kauttaan kivan kaksion.

    • hintatietoinen

      Tänään tulleessa Ole-lehdessä esim. Loma-asunnot.net iso mainos. Nuriasol alk 790€/kk. Aurinkopuolelta ehkä 100 € kalliimpi ja ehdottomasti otettava sieltä. Uutena heillä Torremolinos huoneistohotelli Stella Polaris alk. 790 €/kk ja siivous 1xvkossa sisältyy. Näistä ei takuumaksuja. Sähköt ja vedet sisältyvät.
      Rantakylältä löytyy myös Fuengirolan rantakadulta tasokas kohde, nimi ei nyt muistissa suurin piirtein 900-1000 € hintaluokassa.

      • Maramattilainen

        Alkaa olla toi Nuriasol täynnä jo ensi talveksi..


    • Viltteja

      Minuakin kiinnostaisi huoneiden laatu vaiikka menen vain joulun pyhiksi. Onko kunnon vuodevaatteet ja pyyhkeet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2906
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2105
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe