Eräässä kaupassa pitkästä aikaa käydessäni hämmästyin paria seikkaa. Pullonpalautuksen jälkeen piti pestä kädet, vaan ei onnistu oli saippua loppu kuten puoli vuotta sitten myöskin. Sitten piti hakea 2 tarjoustavaraa, vaan ei onnistu kun molemmat loppu vaikka vasta klo 14 eikä tietenkään mitään vastaavaa tilalle. Lähtiessäni tyhjin käsin huomasin poistuessani että aulan ikkunoissa roikkui jouluvalot kuten puoli vuotta aiemminkin. Hienoa!
Kaupan taso
5
<50
Vastaukset
- AstujaOG
Lisäyksenä edelliseen vielä toteamus että Jouluvalot eivät tällä kertaa palaneet.
- Näin-on-marjat
Käy useammin siellä kaupassa niin sitten heillä on ehkä varaa pesuaineeseen ja hankkimaan enemmän tarjoustuotteita. Ei ole hyvä juttu, jos ainoastaan käy todella harvoin ja silloinkin palauttamassa pulloja ja ostamassa erikoistarjouksia. Jouluvalojen ripustuspuuhat vaatii työpanosta eli maksaa. Olisitko kenties halunnut jouluvalojen palavan?
- AstujaOG
Ehei, kyllä minä nyt harvennan käymistäni siellä entisestään. Jos em. kaupan pyörittäminen sujuvasti on kiinni minun rahallisesta panoksestani, niin siinä on jo kuppien nurin meneminen silloin enää pienen ajan kysymys. Kaupan pitää olla kunnossa ja tavaraa hyllyissä jo ennen kuin sinne joku sisään astuu eikä suinkaan sitten joskus (jos silloinkaan) kun asiakkaat ovat jo vaihtaneet maisemaa. Sitä paitsi: löisin vaikka vetoa että vaikka lahjoittaisin heille sitä käsisaippuaa niin ei siellä kukaan viitsisi laittaa sitä annostelijaan. Kaikesta haisee hällä väliä-meininki. Mutta jos sinä olet tyytyväinen niin mikäs siinä. Ei se minua haittaa vaikka hakisit ostoksesi sikolätistä muihin verrattuna selvästi kalliimmalla. Sen ei myöskään pitäisi sinua haitata jos kerron oman mielipiteeni ja pari rehellistä yksityiskohtaa joista voi päätellä että em. kaupassa ei haluta panostaa asiakastyytyväisyyteen vähimmässäkään määrin.
- 10xviikossa_ohiajava
"roikkui jouluvalot"
...........kirjoitat jouluvaloista.
ne ovat juhlavalot, itekin asensin uudet juhlavalot pari vuotta takaperin kesällä uudet kirkkaus-säädettävät led valot.
(varmaan kirjoitit siitä kaupasta jossa tarjotaan lapsille mätiä banaaneja, me emme ole siellä käyneet oikeastaan koskan enäää, sen banaanitarjouksen takia)
sieltä myös tarjoukset loppuvat heti aamusta, vaikka on usean päivän tarjous.
viimeksi kävin, kun oli tarjouksessa mansikoita, oli 5 laatikkoa kylmätiskissä. menein vielä illallakin, kun aina ohi ajelen, ei ollut tullut uusia, samat 5- laatikkoa kylmätiskissä.
Ja vielä sillä on varmaan roikkui jouluvalot mustat ja sekavat mainoslehtiset, me emme ainakaan niistä saa mitään selvää. - Vesivanhin
Että oikein saippuaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684