Kotoa karkaamassa

Bussillakuuseenjatakasi

Vanhempani eivät päästä minua lähtemään bussilla tyttökaverini luokse 300km päästä koska äiti ja isä ovat uskovaisia eivätkä hyväksy tätä uskotonta tyttöä.
Ajattelin että lähtisin kertomatta bussilla tytön luokse. Soittaisin bussissa porukoille että menen tytön luo, eli kerron kyllä enkä sulje vain puhelinta ja lopeta yhteydenpitoa.
Miten vanhemmat voisivat reagoida? Eivätkai he perään sentään lähde? Olisin siellä ehkä pari päivää ja tulisin takaisin. Minun on vain ihan pakko saada nähdä hänet pitkästä aikaa.

8

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bussillakuuseenjatakasi

      Ja tosiaan oon 15 vuotta kuin myös likkakin

    • Bussillakuuseenjatakasin

      Ja olen tosiaan 15 vuotta kuin myös tyttökin.

    • menisinitekkin

      No kyllä tuon ikäisen pitäisi osata jo tehdä omat päätöksensä. Mene jos haluat.

      • qrhoph

        Olet varmaan ollut kesätöissä ja hankkinut rahat tuota matkaa varten. Mitähän kaverin vanhemmat tuumaavat, kun heille ilmestyy hapannaama murkku ruokapöytään?


      • Bussillakuuseenjatakasi

        Juu suurimman osan olen itse hankkinut, mutta otan kakskymppiä lainaan porukoitte lompakosta että pääsen perille, ja paluumatkaa varten pyydän heitä varmaan myös lisäämään vähän rahaa tilille. Tuskimpa he minua sinnekkään haluavat jättää :D


    • enkerro.omaani.sori

      Sori ku kysyn, alottaja, mut mitä uskontoo ootte?

      • lolololollolo

        xD Se on lesta


    • SuomiMies16

      Just tän takia en pidä uskovaisista! Koska yli puolet on asioista jätettävä pois. Kyllä sinä voit mennä tyttöystäväsi luo. Tunnen henkilön jolla ei ole edes puhelinta... kuulitteko? EI EDES PUHELINTA koska hän uskoo tosissaan jumalaan. Toi on ehkä ihan pikkusen törkeää ettei anneta toisen rakastaa jotaan naista vain turhan USKONNON takia. Vihasin uskontoa jo koulussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4706
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      168
      4265
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3882
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      126
      3855
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3671
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3498
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3041
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2895
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2716
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2450
    Aihe