Vaihdoin Avensiksen Ladaan

vaihdoin.parempaan

Teimpä hyvät auto kaupat kun vaihdoin diisseli Avensiksen Lada Samaraan. Ladassa on paremmat ajo ominaisuudet ja sain viellä kaupan päälle parempi peltisen auton. Alkoi pelottamaan tuo sika huono mootori ja viellä kun ruoste alkoi kukkimaan oli helppo tehdä päätös. Minulle kun on viellä tärkeetä että raha menee itä suuntaan. Länsi autoja en osta.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Möly_Kommari

      Lada tehdään Venäjällä. Venäjä on huomattavasti lännempänä kuin Japani. Vaihdoit siis länsimaisempaa autoon. Seuraavaksi voisit ehkä vaihtaa Skodaan. Tsekki on lännempänä kuin Venäjä.

      • vaihdoin.parempaan

        Tsekki on viellä enemän lännessä kun Suomi minun rahat ei länteen päin liiku vaan itään ,aina on minula ollut itä auto ja on viellä tulevaisuudesakin.


    • Jokupahavikaon

      Aloittaja taitaa olla oikein kunnon masokisti sillä ei tuollaista ainakaan terve ihminen tee ikinä.

      Omapa on urpon asia mutta voisi kyllä yrittää hakea apua ammattiauttajalta vai onkohan jo liian myöhäistä?

      • sinäolettäysipelle

        Hae itse ammattiapua kun olet aina provoilemassa !

        Hajoa Tojotaasi !


    • Ex-samaristi

      Samarassa paljon muuta ole kuin maastovara. Ei näillä nyky autoilla metsäautotietä pitkin ajeta...

      • Lisää_Faktaa

        Onhan siinä. Paremmat ajo-ominaisuudet kuin Tojossa ja onhan se talvella huomattavasti lämpimämpikin.


    • Ex-samaristi

      Samara ei ole pelkästään lämmin vaan kuuma :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      248
      4078
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      128
      2343
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      968
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      335
      889
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe